Eesti 200 esinumber europarlamendi valimistel on Lauri Hussar

Erakonna Eesti 200 esinumber eelseisvatel Euroopa parlamendi valimistel on endine Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar.

Eesti 200 avalikustas reedel täisnimekirja ehk üheksa kandidaati eelseisvateks Euroopa parlamendi valimisteks. Selle esikolmikusse kuuluvad Lauri Hussar, erakonna esimees Kristina Kallas ning erakonna juhatuse liige, endine kaitseminister Margus Tsahkna.

Lisaks neile kuuluvad valimisnimekirja Eesti 200 aseesimees Liina Normet, endine Põlva maavanem Igor Taro, Euroopa E-kaubanduse liidu tegevjuht Triin Saag, Kagu-Eesti põllumees Kaupo Kutsar, Skytte poliitikauuringute instituudi juht Kristiina Tõnnisson ja ettevõtja Marek Reinaas. 

"Eesti on eriline. Ta on väike ime, mis sündis asukoha ja paljude muude asjaolude kiuste tänu Eesti rahva pingutusele. Meil on, mida Euroopas eest vedada. Me viime rohkem Eestit Euroopasse. Me võitleme e-Euroopa, maailma tipptasemel teadus- ja arendustegevusega, heade ühenduste ja tugeva majandusega Euroopa ning kliimamuutuste ja keskkonnaprobleemidega tegeleva Euroopa eest," ütles erakonna esimees Kristina Kallas.

Lauri Hussari hinnangul valitseb Euroopas väärtuste kriis, mis võib viia Euroopa Liidu lagunemiseni.

"Eesti 200 ei ole poliitkorrektne, me räägime ausalt Euroopa tulevikust. Eesti on Euroopas uuenduste ja tarkade lahenduste lipulaev. Eesti ei tohi saata Euroopa Parlamenti vihkamist õhutavaid populiste," rääkis Hussar. "Euroopas on vihkav natsionalism ja patriootlik rahvuslus segamini nagu pudru ja kapsad. Me ei ole nõus, et populismi vastu võitlemise sildi all rahvuslust hukka mõistetakse."

Eesti 200 teatel peab Euroopa Liit kindlalt kaitsma oma piire ebaseadusliku sisserände, agressioonide ja küberrünnakute eest. "Turvalisus on meie põhiõigus ja Euroopa Liit on selle garantii. Kui laseme populistidel Euroopa Liitu tükkhaaval laiali lammutada, oleme taas üksi. Me ei tohi olla sinisilmsed," ütles Margus Tsahkna.

Eesti 200 kogus möödunud riigikogu valimikstel 24 448 häält ehk 4,4 protsenti, millega jäi esimesena riigikogu künnise alla. Lauri Hussar kandideeris Eesti 200 esinumbrina Tallinnas Mustamäel ja Nõmmel, kus sai 1300 häält.

Pärast riigikogu valimisi asutas varem ajakirjanikuna TV3-s, ERR-is ja Postimehes töötanud Hussar oma koolitus- ja suhtekorraldusfirma Meediatark OÜ.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: