Eesti 200 juhatus viskas erakonnast välja kaks kehtiva karistusega liiget

Eesti 200 üldkoosolek
Eesti 200 üldkoosolek Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti 200 juhatus arvas kolmapäeval erakonnast välja kaks kehtiva kriminaalkaristusega liiget, kes olid erakonda astudes oma allkirjaga kinnitanud kehtiva karistuse puudumist.

Erakonna aseesimees Meelis Niinepuu selgitas, et liikmete nimekirjas oli kaks inimest, kellel on kehtiv kriminaalkaristus, ning 12 inimest, kelle karistused on kustunud.

"See on kahetsusväärne juhtum, kuna erakonda astumiseks oli kandidaatide avalduses punkt, kus nad peavad kinnitama, et neil ei ole kehtivat kriminaalkaristust. Meil ei olnud jõudlust kõiki inimesi põhjalikult kontrollida ja me usaldasimeme inimesi," kommenteeris Niinepuu.

"Mis puudutab inimesi, kelle karistused on praeguseks kustunud, siis on ebaõiglane karistada inimesi teistkordselt. Eesti 200 on liberaalne ja humaanne poliitiline jõud, kes on seisukohal, et iga inimene väärib teist võimalust. Mul on isiklik kogemus lähedase sõbraga, kes on istunud vanglas, kuid täna on Tartu ülikooli doktorant ja tegeleb nende samade inimeste ellu integreerimisega, kes on eksinud," lisas Niinepuu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: