Vabaerakond esitas valimiskomisjonile oma valimisnimekirja

{{1547631240000 | amCalendar}}

Vabaerakond viis kolmapäeval erakonna plakateid kandes Tallinnas Toompeal asuvasse valimiskomisjoni oma kandidaatide nimekirja märtsis toimuvateks riigikogu valimisteks.

Vabaerakonna esinduskogu kinnitas pühapäeval Harjumaal Padisel valimisnimekirja, kus on 125 nime ehk tegu on maksimaalse pikkusega täisnimekirjaga.

Vabaerakonna üleriigilise valimisnimekirja esinumber on esimees Kaul Nurm, nimekirja teine kandidaat on riigikogu liige ja aastaid puuetega inimeste muredega tegelenud Tiina Kangro ning kolmas Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees ja parlamendi väliskomisjoni liige Andres Herkel.

Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna ringkonnas on Vabaerakonna esinumber Andres Herkel, kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valmisringkonnas lavastaja Neeme Kuningas. Mustamäe ja Nõmme ringkonnas on Vabaerakonna esinumber Ain Lutsepp ja Eesti kõige suurema mandaatide arvuga ringkonnas, Harju- ja Raplamaal ajakirjanik Juku-Kalle Raid.

Tartu linnas on Vabaerakonna esinumber Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna pikaajaline juht Kuido Nõmm, Võru-, Valga- ja Põlvamaal erakonna esimees Kaul Nurm ja Pärnumaal väliskommentaatorist ajaloolane Toomas Alatalu.

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa ringkonnas on Vabaerakonna nimekirja esinumber Tiina Kangro ja Lääne-Virumaal endine suusataja Pavo Raudsepp.

Ida-Virumaal on nimekirja eesotsas Jane Snaith, Järva- ja Viljandimaal Vabaerakonna juhatuse liige Ain Ostra ning Jõgeva- ja Tartumaal Vabaerakonna aseesimees, Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse juhataja Elo Lutsepp.

Kaul Nurme sõnul oli temal algne eesmärk, et Vabaerakond saaks igast ringkonnast ühe mandaadi, kuid nentis, et praeguses seisus seda ei saavutata.

"Kuid kindlasti tõuseme üle viie protsendi. Olen kindel, et Vabaerakond saab parlamenti," lisas ta.

Kampaanias keskendub Vabaerakond valijatega silmast silma kohtumistele. Tuleb digireklaam ja telereklaam ning erakond tutvustab oma eesmärke ka sotsiaalmeedias.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: