Laine Randjärv: Siim Kallas tegi mulle ettepaneku Viimsi vallavanemaks kandideerida

{{1548069060000 | amCalendar}}
Laine Randjärv
Laine Randjärv Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimsi vallavanema kohalt lahkuda lubanud Siim Kallase asemel võib tõusta uueks vallavanemaks samuti Reformierakonda kuuluv Laine Randjärv.

Randjärv kinnitas ERR-ile antud usutluses, et Siim Kallas on talle pakkunud võimalust vallavanemaks kandideerida.

"Otsuse teeb siiski Viimsi vallavolikogu," sõnas Randjärv. Ta lisas, et vastuse oma nõusoleku osas lubas ta anda teisipäeva hommikuks. Ühtlasi lubas Randjärv, et kandideerib ka eelseisvatel riigikogu valimistel.

Viimsi vallavolikogu istung on teisipäeval, aga uus vallavanem on kavas ametisse kinnitada veebruaris.

Siim Kallas ütles esmaspäeval ERR-ile, et nimedest ei soovi ta veel rääkida, kuid kinnitas, et "Viimsis on poliitiline kokkulepe, et uus vallavanem tuleb Reformierakonnast."

Viimsi võimuliidu moodustavad Reformierakond, sotsiaaldemokraadid ja valimisliit "Rannarahvas."

Kallas ütles, et lahkub Viimsi vallavanema ametist kuna soovib keskenduda riigikokku kandideerimisele.

"Minu ees seisab valik - kas üldse kandideerida, kui kandideerida, kas siis pärast valituks osutumist asudagi tööle riigikogus või loobuda ja jätkata Viimsi vallavanemana. Valiku tegemise hetk on kätte jõudnud. See on raske valik," seisab Siim Kallase möödunud nädalal Facebooki tehtud postituses.

"Olen oma valiku teinud. Lahkun vallavanema ametist ja pühendun tööle riigikogus. See tähendab ka, et pühendun täie jõuga valimiskampaaniale. See on õige nii eetilises kui ka praktilises mõttes. Ma ei saa istuda kahel toolil korraga. Pühenduda täie jõuga riigikogu valimistele ja teha samal ajal tõhusat tööd vallavalitsuses. Kahju on ära minna," tõdes Kallas.

Kallas sai 2017. aasta kohalikel valimistel Viimsi vallavolikokku kandideerides 1080 häält. Sama aasta 7. novembrist sai ta vallavanemaks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: