Siim Kallas lahkub Viimsi vallavanema ametist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siim Kallase valimisplakat Pärnamäe kalmistu bussipeatuses.
Siim Kallase valimisplakat Pärnamäe kalmistu bussipeatuses. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Siim Kallas (RE) teatas sotsiaalmeedias, et lahkub Viimsi vallavanema ametist, et keskenduda riigikokku kandideerimisele.

"Minu ees seisab valik – kas üldse kandideerida, kui kandideerida, kas siis pärast valituks osutumist asudagi tööle riigikogus või loobuda ja jätkata Viimsi vallavanemana. Valiku tegemise hetk on kätte jõudnud. See on raske valik," seisab Siim Kallase Facebooki tehtud postituses.

"Olen oma valiku teinud. Lahkun vallavanema ametist ja pühendun tööle riigikogus. See tähendab ka, et pühendun täie jõuga valimiskampaaniale. See on õige nii eetilises kui ka praktilises mõttes. Ma ei saa istuda kahel toolil korraga. Pühenduda täie jõuga riigikogu valimistele ja teha samal ajal tõhusat tööd vallavalitsuses. Kahju on ära minna," tõdeb Kallas.

Oma kandideerimist põhjendab ta murega julgeoleku ja Eesti majanduskeskkonna pärast.

"Maailma tänane julgeolekukorraldus soosib ja kaitseb väikerahvaid. Kui senine kord asendub USA, Hiina ja Venemaa kolmikvalitsusega, mis meist siis saab?" küsib Kallas.

"Pragunevad Eesti majanduspoliitika algusaastate nurgakivid – usk eraettevõtlusse, turumajandus, kokkuhoidlik rahandus. Rahanduskoorem läheb rahvale üha raskemaks. Valitsevad poliitilised jõud ei taha või ei oska vaadata tulevikku," leiab ta. "Demokraatia pole jututuba, see on kõige tõhusam ja jätkusuutlikum ühiskonna valitsemise vorm. Inimesed, kellel on vabadel valimistel saadud mandaat, peavad tegema valikuid, langetama otsuseid ja tagama nende elluviimise. Eesti poliitiline juhtkond võib eelseisval neljal aastal olla mitmete ootamatute ja ka ebameeldivate valikute ees. Kõige tähtsam otsustaja on valitud parlament – riigikogu."

Siim Kallas kandideerib Reformierakonna ridades Tallinnas, Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas esinumbrina. Erakonna üldnimekirjas on ta viimasel ehk 125. positsioonil.

Lisaks annab Kallas lubaduse jätkata tööd Viimsi volikogu liikmena.

Kallas sai 2017. aasta kohalikel valimistel Viimsi vallavolikokku kandideerides 1080 häält. Sama aasta 7. novembrist sai ta vallavanemaks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: