Euroopa Komisjon määras Mastercardile 570 miljoni eurose trahvi

Mastercard.
Mastercard. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjon määras ettevõttele Mastercard 570 miljoni euro suuruse trahvi konkurentsireeglite rikkumise eest.

Sisuliselt on trahv määratud selle eest, et suurkontsern takistas jaemüüjatel otsida Euroopa pankades paremaid kaardimaksevõimalusi, vahendas New York Times.

Euroopa Komisjon selgitas teisipäeval, et Mastercardi reeglid sundisid enne 2015. aastat jaemüüjaid maksma teatavaid pangatasusid nende asukohariikides, mis välistas võimaluse, et jamüüjad oleksid saanud EL-i sees paremaid võimalusi otsida.

Konkurentsivolinik Margrethe Vestager märkis, et Mastercardi reeglid suurendasid kunstlikult kaardimaksete tasusid ning tekitasid sellega kahju nii EL-i tarbijatele kui ka jaemüüjatele.

Mastercard, mis kontrollib ka Maestro kaubamärki, on Euroopas suuruselt teine pangakaartide süsteem Visa järel.

Komisjoni sõnul lähtus trahvi suurus nii rikkumisega seotud käibest kui ka rikkumise raskusastmest. Lisaks vähendati trahvimakset 10 protsenti selle eest, et Mastercard tegi uurijatega koostööd.

Mastercard teatas kommentaariks, et trahv puudutab minevikus kehtinud reegleid, kajastab piiratud ja vähem kui kahe aasta pikkust ajaperioodi ning ei eelda muudatusi Mastercardi praeguses ärimudelis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: