Telia katsetab sisuga, kuid telekanalit veel ei plaani

Telia LIVE TV näitas ülekandeid Viljandi pärimusmuusika festivalilt
Telia LIVE TV näitas ülekandeid Viljandi pärimusmuusika festivalilt Autor/allikas: Telia

Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik ütles, et kuna Eesti telekanalid ägavad kõik eelarveliste probleemide all, pole see valdkond, kuhu ettevõte jõuliselt siseneda plaaniks.

"Me lihtsalt katsetame. Et me hakkame ülehomsest tulema välja oma telekanaliga, ma küll öelda ei julgeks. Vaadates kui tihe on konkurents sellel maastikul - ERR-i kanalid, Kanal 2 ja TV3 - ning samal ajal ägavad kõik eelarveliste probleemide all, pole see kindlasti selline rõõmus ärivaldkond," rääkis Kiik ERR-ile.

Piiratud sisu Telia siiski pakub, näidates oma kanalil aeg-ajalt kontserdi- ja spordiülekandeid.

"Need on asjad, kus me näeme, et klientidel on mingid ootused meie suhtes ja kus turul on vajakajäämist. Näeme globaalselt samuti, et traditsiooniline telekanal kui selline on ka mingites muutumistes. Selle tõttu ei julge ma küll väita, et me hakkame homme tegema telekanalit sel kujul, nagu me täna seda mõistame," toonitas Kiik.

Viimastel aastatel meediakriitiku rollis olev Rein Lang ütles kolmapäeval ERR.ee veebisaates, et Telia telekanal on ainult aja küsimus.

"Telia on teatanud, et ta hakkab sisu pakkuma. See on väga loogiline ja ülemaailmne trend, et suured telekomfirmad hakkavad panustama sisutootmisse. Selleks on palju põhjuseid, juriidilised põhjused, mis seotud autoriõiguste ja kõige muuga," rääkis Lang, kes teeb Kuku raadios saadet "Olukorrast ajakirjanduses".

"Telia tuleb ja Telia tuleb. Tal on juba täna kaks telekanalit. Üks on kamin ja teine on igasugused otseülekanded. Kui sinna hakkab tulema sisu, siis järgmine küsimus on, kas loovad ka oma uudistemaja ja uudistekeskuse või teevad nad lepingu kellegi teisega ja kasutavad selle uudistemaja toodangut. Igal juhul see telekanal tuleb, selles ma ei kahtle," ennustas Lang.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: