Telia üllatas kliente küsimusi tekitava hinnatõusuteatega

Telia esindus.
Telia esindus. Autor/allikas: Telia

Telia kliendid said ettevõttelt kirja, kus neid teavitati peatselt muutuvatest hindadest, kuid segaseks jäi see, milline täpselt on uus hind ja millal see kehtima hakkab.

Telia teates oli kirjas, et lähikuudel uuendatakse Telia TV ja MINU.TV lahendusi ja seetõttu muutuvad ka telepaketid. Pikas loetelus tõi ettevõte välja, millised teenused muutuvad, millised samaks jäävad ning milliseid tuleb tulevikus lisatasu eest tellida, kuid mitmed kliendid avaldasid sotsiaalmeedias rahulolematust, et neile jäi segaseks, kui palju hind neile tõuseb ning lisaks ei olnud teates öeldud ka seda, mis ajast muudatused jõustuvad.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna juht Karl Anton ütles ERR-ile, et ettevõte alustas muudatustest teavitamist sel nädalal ning järk-järgult toimub uuendamine seepärast, et teleteenust puudutav muudatus on suur ja hõlmab kogu kliendibaasi.

"Muudatusi hakatakse ellu viima alates juunist ning see protsess toimub aasta lõpuni. Klientide jaoks toimuvad muudatused automaatselt ning inimesed ise selleks midagi tegema ei pea. Kõiki kliente, keda muudatused puudutavad, informeerib Telia personaalselt SMS-i, paber- või e-kirja vahendusel," lausus ta.

Antoni sõnul muutub MINU.TV ja Telia TV liitmisel tekkiv Telia TV senisest aadressipõhisest teenusest kontopõhiseks ning seda saab kasutada nii koduses teleris, arvutis kui ka nutitelefonis. Teenuse kasutamiseks peab kliendil olema vaid ligipääs internetiühendusele, olgu selleks püsiühendus või mobiilne andmeside.

Anton rõhutas, et kõiki kliente hinnamuutus ei puuduta, nimelt jääb Mini paketi ehk praeguse põhikanalite paketi hind uuenduste tulemusel samaks ehk kuus eurot. Paketis on üle 30 kanali, KordusTV, FoxPlay, sarjade keskkond, Filmiriiul ja kaks vaatajakohta.

Kui praegune põhipakett maksab koos lisakanalite paketiga 14 eurot, siis uus Standard paketi hind saab olema 16 eurot. Hinnatõusu põhjendas Anton sellega, et nad investeerivad pidevalt sisusse ja uuendustesse ning sel aastal on tulemas veelgi uuendusi. Telia TV sisaldab teenuseid nagu FOXPlay sarjade keskkond, Eurosport Player, HBO sarjade ja filmide keskkond ning Telia Live erikanal.

Päris uus lahendus on aga 39 eurot kuus maksev Premium paket, milles on üle 160 kanali, KordusTV, FOXPlay sarjade keskkond, Filmiriiul, HBO sarjade ja filmide keskkond, Eurosport Player, salvestamine, Lastenurk ja viis vaatajakohta.

Telia uuendab ka lauatelefonilt välismaale helistamise hinnakirja ja koduteenuste teenustingimusi.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kommunikatsiooniekspert Pille Kalda ütles, et nende poole ei ole tarbijad Telia hinnamuudatuse tõttu pöördunud.

"Kui sideettevõtja kavatseb sideteenuste lepingu tingimusi ühepoolselt muuta, tuleb tal sellest kavatsusest tarbijat teavitada vähemalt üks kuu ette lepingus kokkulepitud viisil," rõhutas ta.

Kalda lisas, et teade peab kandma pealkirja "Lepingu muutmine" ning seal peavad olema kirjas muudetavad tingimused, kasutaja õigus muudatustega mittenõustumisel leping leppetrahvita üles öelda, tingimuste muutmise põhjus ja õiguslik alus.

"Teavitus peab olema selge, arusaadav ja tõene, et tarbija saaks teha teadliku valiku, kas teenusega jätkata või leping lõpetada," võttis Kalda kokku.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: