Tallinna linnavolikogu toetas oma liikmete arvu vähendamist 63-le ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1548347520000 | amCalendar}}
Foto: Rene Suurkaev/ERR

Tallinna linnavolikogu kiitis 48 häälega heaks ettepaneku vähendada pealinna volikogu liikmete arvu 79-lt liikmelt 63-le liikmele. Volikogu liikmete arvu muutmise otsustab lõplikult riigikogu järgmine koosseis.

10 aastat tagasi oli Tallinna volikogu liikmete arv 63. Volikogu liikmete arvu suurendati 79-le põhjendusega, et volikogusse oleks lihtsam pääseda valimisliitudel. Kuid teine ja toona olulisem idee oli vähendada Keskerakonna ainuvõimule pääsemist. Üks muudatuse algatajatest oli praegune justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa), kes ütleb täna, et Keskerakond soovib säilitada Tallinna volikogus absoluutset enamust ja selleks ongi vaja naasta varasema korra juurde.

"See võimaldaks Keskerakonnal säilitada Tallinnas ainuvõim volikogus ka siis, kui nad saavad vähem hääli kui absoluutne enamus. Ja tegelikkuses viimastel valimistel me nägime, et Keskerakond kaotas häältes absoluutse enamuse ja ainult seetõttu, et nii palju nimekirju jäi välja Tallinnas neil õnnestus saada absoluutne enamus volikogu kohti," lausus ta.

Reinsalu hinnangul võiks linna juhtida linnaosade halduskogude esindajatest Tallinna Raad, kus igast halduskogust oleks kaks esindajat. Volikogu liikmete vähendamise ideed põhjendab Mihhail Kõlvart efektiivsusega.

"Tegelik põhjus on volikogu efektiivsus. Kui me võrdleme 2008. aastaga, millal oli viimati väiksem koosseis 63 liiget, siis sel aastal oli vastu võetud 53 määrust. Eelmisel aastal aga oli vastu võetud 21 määrust. Ei ole ühtegi matemaatilist valemit, mis näitaks, et suurem koosseis tähendaks suuremat efektiivsust," kommenteeris Kõlvart.

Opositsioonist olid volikogu liikmete arvu vähendamisele vastu Isamaa, EKRE ja sotsiaaldemokraatide fraktsioon. Reformierakond aga toetas Keskerakonna ettepanekut. .

"Me toetame seda avansina Eeldades, et Tallinnas toetatakse meie ettepanekuid. Küsimus ei ole üksikutes volinikes vaid küsimus on selles, et Tallinna juhtimiskulusid tuleb vähendada ja see tuleb suuremalt ette võtta. Tänane ettepanek on küllalt vähe ambistioonikas," ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

Reformierakond soovib 300 linnaametniku ja ühe abilinnapea koondamist, samuti Tallinna televisooni ja Vene lütseumi sihtasutuse sulgemist.

Seda, kas ja kui palju volikogu kohti vähemaks jääb, otsustab riigikogu järgmine koosseis ning tõenäoliselt on Tallinna temaatika ka üheks küsimuseks, mida arutatakse pärast riigikogu valimisi uue võimuliidu moodustamisel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: