Päästeliit tahab ilutulestikumaksu kehtestamist

Foto: ERR

Vabatahtlikke maa- ja merepäästjaid koondav päästeliit andis neljapäeval riigkogu esimehele Eiki Nestorile üle pöördumise, et ilutulestikul võiks olla spetsiaalne maks, mis laekuks päästeliidu eelarvesse.

Sarnane süsteem toimib Islandil. Kui palju raha võiks spetsiaalsest luksusmaksust laekuda, ei ole päästeliit kokku arvutanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie eelarves on reaalselt puudu kolm miljonit eurot. See läheks eelkõige normaalseks eksisteerimiseks ja et me saaksime oma väga vana masinaparki vahetada. See on üks väljund. Ja et need komandod, kellel pole normaalseid tingimusi, saaksid uusi komandohooneid ehitada. Ja igasuguseid muid tegevusi, mis on sellega seotud," rääkis päästeliidu nõukogu liige Toomas Sillamaa.

Praegu aitab 115 vabatahtlikus päästekomandos, 35 merepäästeühingus ja neljas reservpäästerühmas Eesti turvalisust kaitsta üle 3000 vabatahtliku maa- ja merepäästja.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: