Autorite ühinguga vaidlev Alo TV sai tegevusloa pikenduse

Kuigi autorite ühing soovis kultuuriministeeriumi abi vaidluses Alo TV-ga, pikendas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) telekanali tegevusluba viieks aastaks.

Autorite ühing oli seisukohal, et TTJA ei peaks Alo TV-le uut televisiooniteenuse osutamise luba väljastama, sest neil puudub autorite ühingu luba muusikateoste salvestamiseks ja edastamiseks ning piisavad rahalised vahendid televisiooniteenuse osutamise teenuse jätkusuutlikuks osutamiseks.

Kultuuriministeeriumi sõnum ühingule oli, et ministeerium ei saaks mõjutada televisiooniteenuse loa välja andmist, sest seadusandja tahe pole olnud siduda autoriõigusi puudutavaid vaidlusi loa menetlemise protseduuriga.

Alo TV juht Jaan Kalmus ütles ERR-ile, et amet andis kolmapäeval telekanalile uue tegevusloa viieks aastaks ja nad jätkavad eetris olemist.

Autorite ühinguga vaidluse kohta märkis Kalmus, et lepingut ei saa sõlmida, sest autorite ühing pole pooleteise aasta jooksul suutnud raamlepingut sõlmida ringhäälingute liiduga.

"See on kahe katuseorganisatsiooni omavaheline vaidlus eelkõige. Meid taheti nende poolt veidi risttule alla jätta," ütles Kalmus.

Autorite ühingu juht Kalev Rattus sellise käsitlusega ei nõustu. Raamkokkuleppe puudumine ringhäälingute liiduga pole tema sõnul üldse oluline vaidluses Alo TV-ga.

"Meil pole praegu lepingut ja nad ei maksa. Alo TV ütleb, et neil pole seda vaja. Ringhäälingute liit ei puutu üldse asjasse. Telekanal edastab teoseid, mitte ringhäälingute liit," lausus Rattus.

"Nad ei maksa üldse ja väidavad, et on nii vaesed, et polegi maksta. Nad niigi maksid miinimumtasu, mis oli 320 eurot kuus, aga neil pole isegi seda maksta," lisas ta.

Telekanali tegevusloa väljaandmise üks tingimus on see, et taotleja tegevus peab olema jätkusuutlik. "Mis jätkusuutlikkusest me siin räägime?" küsis Rattus ja kinnitas, et 320 eurot kuus rahuldaks ühingut.

Alo TV uus tegevusluba kehtib nüüd 2024. aasta 2. veebruarini, kinnitas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet ERR-ile.

Ameti pressiesindaja ütles, et autoritasude vaidlus ei ole seaduse kohaselt loa väljastamisest keeldumise aluseks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: