Valimiskampaania kõige otsustavam aeg on käes

Foto: Siim Lõvi/ERR

Valimiskampaania kõige otsustavam aeg on kätte jõudnud. Poliitikud tutvustavad ennast ja oma erakonna eesmärke tänavatel ja valijate kodus. Riigikogu valimisteni on jäänud täpselt kuu aega.

Poliitikutega saab juttu ajada kaubanduskeskuste lähedal, turu väravas, bussipeatuste juures, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Isamaa ridadesse kuuluv justiitsminister Urmas Reinsalu ütles, et teemad on seekord veidi teistmoodi kui varem.

"Tänastel valimistel on ilmselgelt palju intensiivsemalt laual väärtusküsimused, mis puudutavad hoiakuid erinevate moraalsete valikute, aga ka tegelikult hoiakute osas, mis puudutavad Eesti rahvusvahelist staatust, mis puudutavad seda, kuidas meie rahvusriik alles jääb," rääkis ta.

Esimest korda riigikokku kandideeriv Kristo Enn Vaga ütleb, et Reformierakonnale kritiseeritakse praegust valitsust.

"Ma arvan, et selline välikampaania tegemine on väga tervendav iga kandidaadi jaoks. Siin me saame päriselt inimestega suhelda," arvas reformierakondlane Vaga.

Vabaerakonna ridades riigikokku kandideeriv lavastaja Neeme Kuningas tõdes, et väiksematel erakondadel on ehk rohkemgi ideid kui suurtel. Tänavakampaaniat teha on tema jaoks uus kogemus.

"Natukene kõhe on ka, sest täiesti võhivõõrad inimesed tulevad juurde. Küsimusi on seinast seina, aga mis teeb head meelt, on see, et selline poliitikahuvi on inimestel olemas. Ja ei ole vaja olla agressiivne ja võtta ise näpust kinni ja nänni jagada," leidis ta.

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra ei mäleta enam täpselt, kas teeb tänavakampaaniat seitsmendat või kaheksandat korda. Nõmme elanikega alustas ta juttu lumekoristusest.

"Rõõmus meel on välikampaania juures kõige olulisem. Õppida ei ole midagi. Kel ikka ise on silmad säramas, siis inimesed tulevad ka rääkima," sõnas ta.

Kesklinna vanem, Keskerakonna liige Vladimir Svet jagab oma voldikuid kõigile möödujatele ning juttu tehakse temaga rohkem linna kui riigi asjadest.

"Viimase nädala jooksul on tekkinud tunne, et inimesed vähemalt juba teavad valimistest. Nad teavad, et mingid erakonnad kandideerivad ja valimiseelistused hakkavad juba tekkima. Aga varsti hakkab ka väsimus peale tulema kõikidest nendest pastakatest ja flaieritest," arutles ta.

Riigikogu valimised on 3. märtsil.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: