Viljandi alustab ujulahankes läbirääkimisi Rakvere Aqva Spaga

Viljandi veekeskuse tulevane asukoht
Viljandi veekeskuse tulevane asukoht Autor/allikas: ERR

Esmaspäeval kogunenud hankekomisjon tunnistas Viljandi ujulahankele laekunud ainsa pakkumuse tingimustele vastavaks ning alustab Rakvere Aqva Spaga läbirääkimisi.

OÜ Aqva Hotels plaanib rajada spaahotelli koos veekeskuse ja ujulaga kunagise rannarestorani Vikerkaar platsile.

Viljandi linn plaanib osta uues ujulas koolilastele ujumisaegu ligi 300 000 euro eest aastas. Varem on Sakala kirjutanud, et Rakvere Aqva Spa soovib ujumistunde linnale müüa 450 000 euro eest.

Viljandi linnajuhid on veekeskuse ehitust kavandanud ligi 20 aastat. Mullu oktoobris loobus linn plaanist oma rahaga keskus kesklinna rajada.

Ehkki linn saab juriidiliselt osta vaid ujumisteenust, on veekeskuse riigihanke konkursi juures täpselt kirjeldatud ka seda, milline peab olema ujula juures asuv veekeskus.

Linnapea Madis Timpson on varasemalt rääkinud, et ehkki veekeskuse eest linn ettevõtjale maksta ei saa, ei vali linn ja vald konkursilt ühtegi sellist ujulapakkumist, mille juurde pole veekeskust ette nähtud.

Konkursi reeglid panid protestima Pärnu ettevõtja Rain Jungi, kelle hinnangul on reeglid painutatud Rakvere Aqva Spa investorite kasuks, nii et keegi teine ei saagi konkursil osaleda. Jungi märkimist mööda on linna kaardil väga täpselt kindlaks määratud ala, kuhu tohib ujulat rajada, ning karmid on ka nõuded, mis kirjeldavad varasemat veekeskuse pidamise kogemust.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: