Viljandi sõlmis Aqva Hotelsiga veekeskuse arendamiseks lepingu

Viljandi veekeskuse lepingu allkirjastamine
Viljandi veekeskuse lepingu allkirjastamine Autor/allikas: Olev Kenk / ERR

Viljandi linna ja vallajuht ning ettevõtte Aqva Hotels omanik allkirjastasid kolmapäeval kokkuleppe, mis peaks tagama ettevõtja huvi rajada Viljandi järve äärde 150 toaga spaahotell, veekeskus ja ujula.

Viljandi linnapea Madis Timpson, Viljandi vallavanem Alar Karu ja osaühingu Aqva Hotels suuromanik Raivo Tamm sõlmisid ujulateenuse ostmise hankelepingu kohas, kus tulevane veekeskus paiknema hakkab.

Aqva Hotels plaanib rajada spaahotelli koos veekeskuse ja ujulaga kunagise rannarestorani Vikerkaar platsile.

Viljandi veekeskuse lepingu allkirjastamine Autor/allikas: Olev Kenk / ERR

 

Linn ostab uues ujulas koolilastele ujumisaegu ligi 300 000 euro eest aastas, teatas BNS veebruaris. Varem oli ajaleht Sakala kirjutanud, et Aqva Spa soovib ujumistunde linnale müüa 450 000 euro eest.

Viljandi linnajuhid on veekeskuse ehitust kavandanud ligi 20 aastat. Mullu oktoobris loobus linn plaanist oma rahaga see kesklinna rajada.

Ehkki linn saab juriidiliselt osta vaid ujumisteenust, on veekeskuse riigihanke konkursi juures täpselt kirjeldatud ka seda, milline peab olema ujula juures asuv veekeskus.

Linnapea Madis Timpson on varasemalt rääkinud, et ehkki veekeskuse eest linn ettevõtjale maksta ei saa, ei vali linn ja vald konkursilt ühtegi sellist ujulapakkumist, mille juurde pole veekeskust ette nähtud.

Viljandi veekeskuse lepingu allkirjastamine Autor/allikas: Olev Kenk / ERR

 

Konkursi reeglid panid protestima Pärnu ettevõtja Rain Jungi, kelle hinnangul on reeglid painutatud Rakvere Aqva Spa investorite kasuks, nii et keegi teine ei saagi konkursil osaleda. Jungi märkimist mööda on linna kaardil väga täpselt kindlaks määratud ala, kuhu tohib ujulat rajada, ning karmid on ka nõuded, mis kirjeldavad varasemat veekeskuse pidamise kogemust.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: