Dmitri Kisseljovi vennapoeg on Donbassis sõdimise eest Saksa vanglas

Dmitri Kisseljov.
Dmitri Kisseljov. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa telesaatejuhi ja Kremli propagandistiks peetud Dmitri Kisseljovi vennapoeg Sergei kannab Saksamaa vanglas karistust terrorismi ehk nn Donetski Rahvabariigi (DNR) ridades võitlemise eest. Seda asjaolu tunnistas värskes intervjuus Kisseljov ise.

Dmitri Kisseljov tunnistas seda asjaolu intervjuus tuntud spordi- ja veebiajakirjanikule Juri Dudile antud intervjuus, vahendasid Unian ja Novoje Vremja.

"Ta ütles, et on venelane ja läks sõdima. Tema komandör suri, ta võttis juhtimise üle nii öelda ning sai Donetskis isegi mingi medali," rääkis tuntud saatejuht intervjuus.

Kisseljovi vennapojal on Saksamaa kodakondsus ning see tõi kaasa selle, et ta peeti hiljem, pärast Ida-Ukrainast lahkumist DNR-i eest võitlemise tõttu kinni.

"Ta läks kloostrisse, hakkas mungaks. Ta oli kuskil Bulgaarias ja sealsed võimud vahistasid ta ning andsid Saksamaale välja. Nüüd on ta vanglas kandmas karistust karmide seadusesätete alusel, mis puudutavad terrorismi ja relvi, sest ta oli palgasõdur," selgitas Kisseljov.

Lääneriigid on vaenuõhutamise ja propaganda edastamise eest ka Dmitri Kisseljovi vastu sanktsioone kehtestanud ning viisakeelu tõttu pidi ta omal ajal loobuma varem kavandatud puhkusest Norras.

Dudi intervjuus andis Kisseljov vastuseid ka küsimustele, mis puudutasid tema varanduslikku seisu, mitmeid abielusid ja arusaamu (välis)poliitikast. President Vladimir Putini puhul hoidus Kisseljov edukalt ka konstruktiivsest kriitkast. Küll aga tunnistas ta, et tema vanem vend on USA kodanik, kes praegusesse Venemaa võimu hästi ei suhtu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: