Üle saja töötu saab Ida-Virumaal taas töökoha ({{commentsTotal}})

Ida- ja Kagu-Eestis käivitati sellel aastal pikaaegsete töötute abistamise programm, mille abil loodetakse kolme aasta jooksul tööd anda 360 inimesele. Ida-Virumaal on jõutud nii kaugele, et esimesed lepingud on sõlmimisel.

Ida-Virumaal on töökohtade toetuse programmi kogemus paari aasta tagant olemas. Selle abil loodi pooleteise aastaga üle 600 uue töökoha.

Tol korral said toetust ettevõtted, kes suutsid luua töötutele vähemalt 20 uut töökohta. Praegu on nõue tunduvalt väiksem ehk toetust saavad ettevõtted, kes loovad vähemalt 5 uut töökohta.

Uue programmi kohaselt peavad tööandjad tagama töötajatele poolteisekordse töötasu alammäära ehk töötasu peab olema vähemalt 810 eurot. Palga maksjale kompenseerib riik kuni 50 protsenti. Toetust saab vajaduse korral ka koolituseks.

Tõenäoliselt saavad sellest meetmest Ida-Virumaal kasu ka nii mõnedki 150 inimesest, kes tänavu Eesti Energia kaevandusest ja elektrijaamast koondatakse. Tõsi küll, enne seda kui neid selle meetme abil tööle võtta saab, peavad nad kuus kuud töötud olema.

Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk nentis, et töötukassa eesmärk ei ole kedagi pikalt töötuna hoida. Startiv pikaaegsete töötute kaasamise programm on pigem toeks teistele meetmetele.

Praegu on Ida-Virumaal 5800 töötut, kellele töötukassal on pakkuda 900 töökohta.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: