Moskvas avaldasid sajad inimesed toetust koduarestis olevale aktivistile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Tatyana Makeyeva/Reuters/Scanpix

Moskvas tulid sajad inimesed pühapäeval tänavatele avaldama toetust koduarestis olevale Anastassia Ševtšenkole, keda ootab kohus sobimatusse organisatsiooni kuulumise tõttu. Ševtšenko töötas koordinaatorina Avatud Venemaa Fondis, mis kuulutati Venemaal sobimatuks organisatsiooniks aastal 2017.

Seadus nn sobimatutest organisatsioonidest, mida toetatakse vaenulike riikide rahaga, võeti Venemaal vastu 2015. aastal. Kaks aastat hiljem loeti sellesse nimekirja ka Kremli suhtes kriitiline Avatud Venemaa Fond, mille looja ja endine juht on Mihhail Hodorkovski, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jaanuaris koduaresti määratud fondi koordinaator Anastassija Ševtšenko on esimene inimene, kes selle seaduse alusel kohtu ette läheb. Teda võib oodata kuni paari aasta pikkune vabadusekaotus.

Meeleavaldajad kandsid pühapäeval musti südameid ja nõudsid poliitvangide vabastamist.

Ševtšenko on kolme lapse ema. Üks tema lastest suri hiljuti, ajal, mil ta oli juba koduarestis.

"Viha, vihkamine, solvumine, lootusetus, sest karjuv ülekohus toimub. Emasid arreteeritakse," rääkis protestija Artjom Voženkov.

"Inimest hoitakse kinni tema vaadete tõttu. Hoida teda koduarestis ajal, mil ta tütar sureb intensiivis, on hullem kui metslus, sest isegi loomad ei teeks nii. Me peame midagi selle vastu tegema ja see on kõik, mida me teha saame," rääkis protestija Darja Kustovskaja.

Meeleavaldusel toimus ka paar kähmlust, kui üritati maha kiskuda plakatit, millel Putin kandis krooni.

Meeleavaldusest Moskva kesklinnas võttis osa umbes 500 inimest, kuid protestiti ka Peterburis ja Jekaterinburgis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: