Jõhvi patrullpolitseinik ja abipolitseinik said süüdistuse võimuliialduses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politsei embleem
Politsei embleem Autor/allikas: PPA

Viru prokuratuur süüdistab Jõhvi patrullpolitseinikku ja tema abipolitseinikust partnerit võimuliialduses. Politseinik on endiselt ametis ning eitab süüd.

Ligi kaks aastat tagasi, 2017. aasta 4. aprilli õhtul suundusid Ida prefektuuri Jõhvi politseijaoskonna patrullpolitseinik Andrei Kirillov ning tema tolleõhtune paarimees, abipolitseinik Gleb Volodin tavapärasesse patrulli, kirjutab Eesti Päevaleht.

Midagi silmatorkavalt ebatavalist polnud ka selles, et Jõhvis Narva maanteel asuva kaupluse juures koostas patrull ühele isikule narkootilise aine väikeses koguses käitlemise eest väärteoprotokolli, mille kohaselt oli mees tarvitanud arsti ettekirjutuseta kanepit.

Mingil põhjusel otsustasid aga Kirillov ja Volodin kanepitarvitaja endaga kaasa võtta ja viisid ta Jõhvi-Vasknarva tee lähedale metsa. Süüdistuse järgi tulistasid Kirillov ja Volodin seal kanepitarvitajat gaasirelvast näkku, misjärel kaotas too ajutiselt nägemisvõime ja orientatsiooni ning kannatas valu.

Süüdistuse järgi jätsid politseinikud pimeda, orientatsioonivõimetu, segaduses, alko- ja narkojoobes, ilma jope ja telefonita inimese metsa, talle esmaabi osutamata ja kiirabi kutsumata, nii et inimene oli võimetu end ise aitama või kuhugi jõudma.

Kui mehe nägemisvõime taastus, õnnestus tal metsast pääseda ja koju jõuda ning pärast mitmepäevast toibumist ja paranemist tegi kannatada saanud mees kaebuse politsei sisekontrollile, kes alustas 2017. aasta aprillis kriminaalmenetlust.

Poolteist aastat kestnud uurimine jõudis lõpule mullu sügisel ning Viru prokuratuuri pressinõuniku Jelena Filippova sõnul esitati Kirillovile ja Volodinile süüdistus võimuliialduses, teise inimese eluohtlikku ja tervist raskelt kahjustada võivasse olukorda asetamises ja jätmises, lisaks sai Kirillov süüdistuse ebaseaduslikus vabaduse võtmises.

Kohus hakkab juhtumit arutama oktoobris ning kuni kohtuotsuseni andsid Ida politseiprefektuur ja Viru prokuratuur Kirillovile loa korrakaitsjana jätkata, kuid tema töist vabadust on märgatavalt piiratud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: