Prantsusmaa töötus langes madalaimale alates 2009. aastast

Lipuvabrik Avelinis.
Lipuvabrik Avelinis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Prantsuse töötusmäär langes aasta viimases kvartalis võrreldes eelmisega 0,3 punkti 8,8 protsendile ehk madalaimale tasemel alates 2009. aastast, teatas riiklik statistikaamet.

Töötuse vähenemine langes ajale, kui riigi majandust räsisid kollavestide liikumise ulatuslikud valitsusvastased meeleavaldused.

Kui jätta kõrvale Prantsuse ülemereterritooriumid, kus töötus on üldiselt suurem, oli töötusmäär 8,5 protsenti ja töötuid oli 2,5 miljonit, märkis statistikaamet.

Aastaga langes töötus vaid 0,1 punkti võrra, mis võib meelehärmi tekitada president Emmanuel Macronile, kes lubas 2017. aastal valimiskampaanias langetada töötuse 2022. aastaks seitsmele protsendile.

Üks tema valitsuse esimesi otsusi oli reformida tööseadusi, et teha lihtsamaks töötajate palkamine ja vallandamine. Samuti peab valitsus kõnelusi tööandjate ja ametiühingutega, et vähendada lühiajaliste lepingute osakaalu.

Tööminister Muriel Penicaud tõi töötuse aeglase languse võimalikuks põhjuseks kollavestide meeleavaldused, mis kahjustasid väikefirmasid. Ta märkis, et 72 000 inimest võtsid end töötuna arvesse, kuivõrd ärid koondasid ajutiselt töötajaid.

Noorte töötus langes neljandas kvartalis võrreldes eelmisega 1,7 punkti 18,8 protsendile, teatas statistikaamet.

Pikaajaline töötus vähenes samal ajal 0,3 punkti võrra 3,4 protsendile ja üle 50-aastaste töötus püsis 6,1 protsendi juures.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: