Mitmetes linnades purunesid senised soojarekordid

{{1550317320000 | amCalendar}}
Sula.
Sula. Autor/allikas: Pixabay

Mitmetes Eesti linnades purunesid laupäeval senised 16. veebruari soojarekordid. Kõige kõrgemaks kerkis õhutemperatuur Valgas, kus termomeetrinäit kerkis 9 kraadini, ent rekordid purustati ka Tallinnas, Tartus ja Narvas.

Ilmateenistusest öeldi ERR-ile, et kõige soojemaks kujunes laupäev Valgas, kus sooja mõõdeti täpselt 9 kraadi. Ehkki ametliku kinnituse saab uuel nädalal, oli see tõenäoliselt ajalooline selle kuupäeva soojarekord Valgas.

Tallinnas kerkis õhutemperatuur kella 14 ja 15 vahel 8,7 kraadini, mis on pealinna selle kuupäeva soojarekord. Senine 16. veebruari soojarekord püsis alates 1925. aastast, mil õhutemperatuur oli 5,1 kraadi.

Soojarekord purunes ka Tartus, kus mõõdeti 8,2 kraadi. Senine kõige soojem 16. veebruar oli Tartus 1914. aastal, mil temperatuur kerkis 7 kraadini.

Narvas kerkis termomeeter seitsme kraadini, mis purustas samuti 1925. aastast püsinud rekordi, mil õhusoe 4,4 kraadini tõusis.

8,7 kraadi oli laupäeval ka näiteks Võrus ja Kundas. Millistes linnades laupäeval soojarekord purunes, selgub esmaspäeval, kinnitas valvesünoptik ERR-ile.

Tavatu soojuse taga on Lõuna-Euroopast siia tulnud hästi soe õhumass.

"Kui suvel tuleb selline õhumass, hakkab meil tavaliselt 30 kraadile lähenema," rääkis ilmateenistuse valvesünoptik.

Ta soovitas rannariided siiski kappi jätta, sest juba täna öösel jõuab Eestisse külm front ja esmaspäeva öösel langeb temperatuur kaheksa miinuskraadini.

Toimetaja: Karin Koppel, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: