Politseiallikate sõnul lavastas tuntud USA näitleja enda rünnaku

Jussie Smollett.
Jussie Smollett. Autor/allikas: Richard Shotwell/Invision/AP/Scanpix

Chicago politsei usub, et näitleja ja muusik Jussie Smollett lavastas enda rünnaku, millest ta jaanuari lõpus teada andis, ütlesid uurimisega kursis olevad allikad CNN-ile.

Smollett ütles politseile, et 29. jaanuaril ründasid teda kaks meest, kes karjusid rassistlikke ja homofoobseid solvanguid. Ta ütles, et üks ründaja pani tema kaela ümber nööri ning valas tema peale teadmata keemilist ainet, vahendas CNN.

Chicago politsei pressiesindaja Anthony Guglielmi sõnul rääkis näitleja uurijatele, et teda rünnati Loewsi hotelli sissepääsu juures. Lisaks kinnitas Smollett politseile meedias esitatud väiteid, et ründajad hüüdsid: "See on MAGA riik." MAGA on lühend president Donald Trumpi kampaanialoosungist "Make America Great Again" ("Muudame Ameerika taas suureks"). Samuti olid ründajad teda löönud.

Järgmisel päeval pärast väidetavat rünnakut avalikustas politsei turvakaamera fotod, millel oli näha kahe kõnniteel kõndiva inimese siluetti. Politsei lisas, et otsib mehi, et nad üle kuulata.

Politsei võttis kaks meest, kes on vennad, kinni eelmise nädala kolmapäeval, kuid vabastas nad reedel süüdistust esitamata. Chicago politsei sõnul on nad leidnud juhtumiga seoses uusi tõendeid. Allikate sõnul teevad vennad politseiga koostööd.

Politseiallika sõnul on mehed varem Smollettiga kokku puutunud, kuid detailsemat infot ta ei jaganud.

Allikad ütlesid aga CNN-ile, et tõestatud on, et vennad ostsid Smolletti kaela ümber olnud nööri Chicagos tööriistapoest.

Smolletti advokaadid Todd S. Pugh ja Victor P. Henderson andsid laupäeva õhtul välja pressiteate, milles ütlevad, et Smollett on hiljutiste arengute pärast pahane.

"Vihakuriteo ohvrina, kes on teinud politseiuurimisega koostööd, on Jussie Smollett pahane ja muserdatud hiljutisest teatest, et ründajad on tema tuttavad," seisis teates.

"Nüüd on ta veelgi suuremaks ohvriks langenud nende väidetavate ründajate sõnade tõttu, mille kohaselt Jussiel oli roll omaenda rünnakus. Mitte miski pole tõest kaugemal ja kõik, kes väidavad vastupidist, valetavad," lisasid kaitsjad.

Advokaatide sõnul ootavad nad Chicago politseilt uuemat informatsiooni uurimise kohta ning jätkavad võimudega koostööd.

"Hetkel ei ole Jussiel ja tema advokaatidel mingit soovi vastata "nimetutele" uurimisallikatele, kuid jätkavad arutelusid läbi ametlike kanalite," seisis teates.

Esimest korda pärast rünnakust teatamist, rääkis Smollett juhtunust eelmisel neljapäeval ABC saates "Good Morning America". Intervjuus väljendas ta samuti pahameelt selle üle, et teda ei usuta.

"Mul on tunne, et kui ma oleks öelnud, et see oli moslem, mehhiklane või mõni tumedanahaline, siis kahtlejad oleksid mind palju rohkem toetanud. Ja see ütleb väga palju selle kohta, kus me riigina praegu oleme," rääkis Smollett.

Intervjuus lükkas Smollett ümber väited, et ta ütles politseile nagu oleks ründajad kandnud Trumpi toetavaid mütse.

Pärast väidetavat rünnakut toetasid Smolletti kolleegid ja fännid teda, väljendades juhtunu pärast kurbust ja šokki.

Smollett on gei ning alates 2015. aastast on ta mänginud Foxi telekanali draamas "Impeerium" Jamali, kes on samuti gei.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: