Reinsalu ja Mikser kostitasid teineteist värvikate ütlustega

Urmas Reinsalu (Isamaa) ja Sven Mikser (Sotsiaaldemokraatlik erakond) lasid kolmapäeval rahvusringhäälingu (ERR) veebisaates "Otse uudistemajast" oma seisukohti kaitstes kuuldavale rohkelt värvikaid väljendeid ja esinesid kujundlike ütlemistega. ERR teeb siinkohal nendest ülevaate.

"Kus te olete mind näinud kaklemas. Tõsi - Urmas saadab mulle vahepeal kirju läbi ajakirjanduse, mis jõuavad enne Delfisse kui välisministeeriumisse, - aga see iseenesest ei moodusta veel mingit kaklust," ütles Mikser vastuseks saatejuhi Indrek Kiisleri küsimusele, miks nad Reinsaluga kogu aeg kaklevad.

"Nemad on jutumehed, mina tegudemees, mina saan oma asju ellu viia ja oskan seda teha!" ütles Reinsalu vastuseks küsimusele, miks ta oma vaadete sarnasuse tõttu EKRE-sse ei astu.

"Siin ei tasu põnnata - kõik riigid väljendavad oma seisukohta," põrutas Reinsalu, kui selgitas vajadust riigi rahvuslikke huvisid oma partneritele selgitada. "Ettekujutusega, et me peame alati lönderdama enamuse sabas ja siis eeldama, et saabub ajaloo lõpp, väga positiivne - ei ole see sugugi nii!" jätkas ta mõni minut hiljem samal teemal rääkides. "(Ma) Ei kutsu üles olema turritav siil kusagil nurgas, kes kõike blokeerib," ütles justiitsminister rahvuslike huvide ja suveräänsuse teema juures.

"Ma ei arva kindlasti, et peaksime tegema siin plastmassist Soome koopiat," selgitas Reinsalu, kui Kiisler küsis tema seisukohta Toomas Hendrik Ilvese kunagisele üleskutsele muutuda oma väärtustelt igavaks Põhjamaaks.

"Otsekui peaks kõik need vastu võtma nagu mikro-uunis küpsetatud keeksi," rääkis Reinsalu liberaalsetelt demokraatiatelt eeldatavate reeglite järgimisest.

"Need teemad on ju laual, neid on kajastatud aastaid. Ega see ei ole ju, et kurat hüppab karbist välja pärast valimisi!" leidis Reinsalu rändeteemadest rääkides.

"Kus te mehed ja naised siis lõõritasite, hääletasite (, kui see riigikogus vastu võeti). Okei, osad istusid peldikus, ei julgenud seisukohta võtta," konstateeris Reinsalu, rääkides ÜRO ränderaamistiku hääletusest riigikogus. Järgnevalt nimetas Reinsalu raamistikku bullaks ning võrdles seda heinakuhja ja kusagil salaja valmisküpsetatud koogiga. "Ei saa toppida hambapastat enam tuubi tagasi," leidis ta rände piiramisest rääkides.

Mikser ja Reinsalu vaidlesid kolmapäeval sise- ja välispoiitika omavaheliste seoste üle, jutuks tuli rahvuslike huvide kaitsmise, rände ja uue koalitsiooni loomise küsimused.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: