Colombia-Venezuela piirisillal pandi üks humanitaarabiveok põlema

{{1550929380000 | amCalendar}}
Foto: Marco Bello/Reuters/Scanpix

Colombia-Venezuela piirisillal pandi üks humanitaarabilaadungiga veok põlema, teatas Venezuela opositsiooniametnik AFP-le.

"Inimesed päästavad seda, mis on esimeses veokis, ja hoolitsevad selle humanitaarabi eest, mida Maduro, diktaator, käskis põlema panna," ütles Gaby Arellano.

Venezuela sõdurid peatasid varem neli veokit humanitaarabiga Venezuela-Colombia piiril Tienditase sillal ja tulistasid pisargaasilaenguid meeleavaldajate suunas, kes veokeid saatsid.

Maduro: Venezuela katkestas diplomaatilised suhted Colombiaga

Venezuela president Nicolás Maduro teatas laupäeval, et katkestas  diplomaatilised suhted naaberriigi Colombiaga pärast seda, kui Bogotá toetas opositsioonijuhi Juan Guaidó püüdeid toimetada humanitaarabi Venezuelasse.

"Ma otsustasin katkestada kõik poliitilised ja diplomaatilised suhted Colombia fašistliku valitsusega," ütles Maduro oma poolehoidjatele meeleavaldusel pealinnas Caracases.

Ta andis Colombia diplomaatidele 24 tundi riigist lahkumiseks.

"Kaduge siit minema, oligarhid!" ütles ta.

Guaido: humanitaarabisaadetis jõudis Brasiilia piiri kaudu Venezuelasse

Venezuela opositsioonijuht Juan Guaidó teatas laupäeval, et esimene humanitaarabisaadetis on president Nicolás Maduro blokaadist hoolimata Brasiilia piiri kaudu riiki jõudnud.

"Tähelepanu Venezuela: Me teatame ametlikult, et esimene humanitaarabisaadetis on nüüd sisenenud riiki meie piiri kaudu Brasiiliaga. See on suur saavutus, Venezuela!" kirjutas ta Twitteris. 

Meedia andmetel püüdsid neli veokit humanitaarabi ja kümnete vabatahtlikega lapäeval siseneda Colombiast üle piiri Venezuelasse. 

Veokid püüdsid pääseda Venezuelasse üle Tienditase silla, mis lahutab Colombia Cúcuta linna Venezuela linnast Ureñast, kus varem päeval rahutused puhkesid.

Samas on rahutused levinud teisegi Colombia piiril asuvasse linna, kus Venezuela julgeolekujõud samuti demonstrante pisargaasiga laiali ajasid.

Meelavaldus San Antonio del Táchiras muutus vägivaldseks, kui sõdurid tõkestasid sadadel inimestel tee piirisillani. 

Varem olid pinged eskaleerunud sõjaväe blokeeritud Francisco de Paula Santanderi sillal piirilinnas Ureñas, kui elanikud hakkasid valitsuse korraldusi trotsides kõrvaldama kollaseid metalltõkkeid ja okastraati.

Venezuela sõdurid kasutasid piiril protestijate vastu pisargaasi

Venezuela sõjavägi kasutas laupäeval pisargaasi ja kummikuule, et ajada laiali rahvahulka, mis nõudis pääsu üle Ureña piirisilla Colombiasse.

"Me tahame tööd!" skandeerisid inimesed, seistes vastakuti piiri blokeeriva Venezuela rahvuskaardi märulipolitseiga. Tegemist on ühega mitmest piiriületuspunktist, mis president Nicolás Maduro korraldusel reedel suleti. 

Opositsioonijuhi Juan Guaidó toetajad Colombias kavatsevad ületada laupäeval piiri, et toimetada Venezuelasse humanitaarabi. 

Pinged eskaleerusid varahommikul sõjaväe blokeeritud Francisco de Paula Santanderi sillal Venezuela piirilinnas Ureñas, kui elanikud hakkasid valitsuse korraldusi trotsides kõrvaldama kollaseid metalltõkkeid ja okastraati.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: