Maduro: Venezuela piir Brasiiliaga suletakse määramata ajaks

{{1550718120000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AFP

Venezuela president Nicolás Maduro teatas neljapäeval, et piir Brasiiliaga suletakse määramata ajaks.

Maduro ütles, et maapiir Brasiiliaga suletakse "täielikult ja absoluutselt" neljapäeva õhtul kell 20.00 (reedel kell 02.00 Eesti aja järgi).

President tegi oma otsuse teatavaks pärast kohtumist relvajõudude juhtkonnaga.

 Venezuela opositsiooniliider Juan Guaidó sõitis neljapäeval Colombia piirile, et valitsuse vastuseisust hoolimata isiklikult toidu- ja ravimiabi tuua, ütles tema pressiesindaja.

Rahvusassamblee esimees, keda on Venezuela ajutise presidendina tunnustanud üle 50 riigi, asus pealinnast Caracasest 900 kilomeetri pikkusele teekonnale autokolonnis, et võtta vastu rahvusvaheline abi, mida valitsus on otsustanud blokeerida.

Venezuela armee keelas pühapäevani laevadel sadamatest lahkuda, edastasid kolmapäeval meediakanalid.

"Laevade lahkumine kõigist sadamatest on julgeolekukaalutlustel peatatud," täpsustati armee teadaandes.

Päev varem teatati valitsuse käsust sulgeda õhu- ja merepiir Hollandi Kariibi mere saare Curaçaoga.

Venezuela keelas laevadel sadamatest lahkumise

Venezuela armee keelas laevadel sadamatest lahkumise kuni pühapäevani, edastasid meediakanalid.

"Laevade lahkumine kõikidest sadamatest on peatatud julgeolekukaalutlustel," seisab armee teadaandes.

Venezuela sõjavägi teatas päev varem, et valitsus on andnud käsu õhu- ja merepiiri sulgemiseks Hollandi Kariibi mere saare Curaçaoga.

Piirkondlik sõjaväekomandör Vladimir Quintero vastas jaatavalt palvele kinnitada meedias levivat infot, et Venezuela on andnud käsu peatada õhu- ja mereühendus Curaçao ja sellega piirnevate Aruba ja Bonaire saartega endistes Hollandi Antillides.

Hollandi välisminister Stef Blok teatas kolmapäva õhtul, et Holland rajab koos USA ja Venezuela opositsiooniga Curaçaole humanitaarabikeskuse.

Venezuela võimud on lubanud tõkestada opositsiooni ja USA ja selle liitlaste katsed jõuga riiki humanitaarabi tuua.

End ajutiseks presidendiks kuulutanud Venezuela opositsioonijuht Juan Guaidó on kinnitanud, et humanitaarabi tuuakse riiki laupäeval.

Venezuela kaitseminister Vladimir Padrino hoiatas teisipäeval, et relvajõud "on riigi piiridel positsioonidel ja valmisolekus ... et ennetada igasuguseid territoriaalse terviklikkuse rikkumisi".

Vene välisminister Sergei Lavrov avaldas kolmapäeval lootust, et Washingtonis võidab terve mõistus ja USA ei hakka Venezuela asjadesse sõjaliselt sekkuma.

"Me arvestame sellega, et võidab terve mõistus. Läbirääkimistelaual on ettepanek, nõndanimetatud Montevideo mehhanismi raames esitatud ettepanek ja me arvestame väga, et opositsioonijuht Juan Guaidó ikkagi vastab algatustele, mis teevad ettepaneku kõiki Venezuela poliitilisi jõude kaasavateks läbirääkimisteks," ütles ta Moskvas pressikonverentsil.

Lavrov märkis, et " poliitilises võitluses ei saavuta edu, provotseerides kellegi otsese või humanitaaroperatsiooni raames sekkumise, see ei too oodatud tulemust".

Venezuela opositisoonijuht läks Colombia piirile toiduabi tooma

Venezuela opositsiooniliider Juan Guaidó sõitis neljapäeval Colombia piirile, et valitsuse vastuseisust hoolimata isiklikult toidu- ja ravimiabi tuua, ütles tema pressiesindaja.

Rahvusassamblee esimees, keda on Venezuela ajutise presidendina tunnustanud üle 50 riigi, asus pealinnast Caracasest 900 kilomeetri pikkusele teekonnale autokolonnis, et võtta vastu rahvusvaheline abi, mida valitsus on otsustanud blokeerida.

Venezuela armee keelas pühapäevani laevadel sadamatest lahkuda, edastasid kolmapäeval meediakanalid.

"Laevade lahkumine kõigist sadamatest on julgeolekukaalutlustel peatatud," täpsustati armee teadaandes.

Päev varem teatati valitsuse käsust sulgeda õhu- ja merepiir Hollandi Kariibi mere saare Curaçaoga.

Pence peab esmaspäeval Colombias Venezuela teemal kõne

USA asepresident Mike Pence sõidab järgmisel nädalal Colombiasse, et demonstreerida Ühendriikide jätkuvat toetust Venezuela opositsioonile.

Asepresidendi büroo teatel peab Pence esmaspäeval Bogotás kõne humanitaar- ja julgeolekukriisist naaberriigis Venezuelas ja USA püüetest abi riiki toimetada.

Pence kohtub Colombia presidendi Iván Duque ja Colombiasse põgenenud venezuela peredega.

USA ja veel umbes 50 maailma riiki tunnustavad Venezuela opositsioonijuhti Juan Guaidód ajutise presidendina.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: