Trump: Venezuela armee peaks loobuma Kuuba marioneti Maduro toetamisest

USA president Donald Trump Miamis kõnet pidamas.
USA president Donald Trump Miamis kõnet pidamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump kutsus esmaspäeval Florida rahvusvahelises ülikoolis peetud kõnes Venezuela presidenti Nicolas Madurot üles lõpetama riiki saadetava humanitaarabi blokeerimist. Samuti soovitas ta Venezuela relvajõududel loobuda "Kuuba marionetiks" oleva Maduro toetamisest.

"Uskumatu, aga endiselt on Venezuela armee liikmeid, kes toetavad seda läbikukkunud diktatuuri. Nad riskivad oma tulevikuga. Nad riskivad oma elude ja Venezuela tulevikuga ja seda mehe nimel, keda kontrollib Kuuba armee ja keda kaitseb Kuuba sõduritest koosnev eraarmee. Maduro ei ole Venezuela patrioot. Ta on Kuuba marionett," vahendasid Axios ja BBC Trumpi sõnu.

Kõnes, mille kuulajate seas oli ka palju USA-s elavaid Venezuela või Kuuba juurtega inimesi, kordas Trump ka oma toetust Venezuela rahvusassamblee spiikrile Juan Guaidole, kes kuulutas end jaanuaris majanduskaoses riigi ajutiseks presidendiks.

USA riigipea hoiatas Maduro režiimi ka finantssanktsioonidega ning vihjas taas ka USA-poolse sõjalise sekkumise võimalusele.

Samuti kasutas Trump teemat järjekordselt ka võimalusena kritiseerida Demokraatliku Partei vasakpoolsemaid liikmeid ja teatas, et "USA-st ei saa kunagi sotsialistlikku riiki".

Hoolimata kasvavast rahvusvahelisest survest keeldub Maduro tagasi astumast või uusi valimisi välja kuulutamast. Trumpi sõnavõttu nimetas ta aga "peaaegu natsistliku stiiliga" kõneks. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: