Paavst võrdles lasteahistamist inimohverdustega

{{1551004380000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Paavst Franciscus võrdles pühapäeval Vatikanis lõppeval katoliku kiriku pedofiilia vastu võitlemisele pühendatud tippkohtumisel laste seksuaalset ahistamist inimohvrite toomisega.

"Meie töö on pannud meid taas kord mõistma, et alaealiste seksuaalne ahistamine on ja on olnud levinud nähtus kõigis kultuurides ja ühiskondades. See meenutab mulle kunagi teatud kultuurides levinud usukommet tuua paganlikel riitustel ohvriks inimesi - sageli lapsi," ütles kirikupea.

Neli päeva kestnud kohtumist avades kutsus Franciscus konkreetsetele sammudele pedofiilidest vaimulike vastu ning andis 114 kõrgemale piiskopile teekaardi, kuidas kujundada debati üleilmse skandaali peatamise üle.

"Kui kirikus peaks ilmnema veel kas või üks ahistamisjuhtum, tuleb sellesse suhtuda ülima tõsidusega," hoiatas paavst.

Vatikan hakkab koostama uut lastekaitsepoliitikat

Vatikan teatas pärast laste väärkohtlemise peatamist arutanud tippkohtumist, et katoliku kirik koostab uut lastekaitsepoliitikat.

Lapsi tuleb "kaitsta aplate huntide eest", lausus paavst Franciscus kõnes kiriku liidrite kohtumise järel. "Peame seisma kurjuse müsteeriumiga näost näkku," rõhutas ta.

Katoliku kirikut on viimastel aastatel raputanud mitu laste seksuaalse väärkohtlemise skandaali Austraaliast Tšiili, Saksamaa ja USA-ni.

Neli päeva kestnud kohtumise eel nõudis Franciscus "konkreetseid meetmeid" laste seksuaalse väärkohtlemise vastu ning andis 114 kõrgele piiskopile teekaardi, et kujundada pedofiilidest preestrite vastase võitluse debatti.

Paavst hoiatas, et väärkohtlemise ohvrid peavad ootama, sest suurem osa tööst tehakse tippkohtumise järel.

Franciscuse sõnul võtab kirik aluseks Maailma Terviseorganisatsiooni juhtimisel välja töötatud dokumendis "Seitse strateegiat lastevastase vägivalla lõpetamiseks" tehtud soovitused.

Paavst lisas, et kirik keskendub oma eeskirjade arendamisel kaheksale teemale, mille seas on laste kaitse, laitmatu tõsidus ja tõeline puhastus.

"Ärgitan südamlikult alustama täielikku lahingut alaealiste väärkohtlemise vastu..., sest tegeleme kohutavate kuritegudega, mis tuleb maapinnalt pühkida," lisas ta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: