Prantsuse kohus mõistis kardinali lasteahistamise varjamises süüdi

Kardinal Philippe Barbarin ametist lahkumisest teatamas.
Kardinal Philippe Barbarin ametist lahkumisest teatamas. Autor/allikas: AP/Scanpix

Prantsuse kohtus neljapäeval laste seksuaalse ahistamise varjamises süüdi mõistetud ja kuue kuu pikkuse tingimisi vanglakaristuse saanud Lyoni peapiiskop teatas samal päeval tagasiastumisest.

Kardinal Philippe Barbarinile, kes kohtus ei viibinud, mõisteti süüdi alaealiste ahistamisest teatamata jätmises 2014.-2015. aastal.

Vaimuliku advokaatide sõnul kaebab ta otsuse edasi.

"Kohtu arutluskäik ei ole veenev," ütles advokaat Jean-Félix Luciani ajakirjanikele. "Me kaebame selle otsuse edasi nii, kuidas võimalik." 

Barbarin teatas otsuse järel, et loobub vaimulikuelust.

"Otsustasin minna paavsti juurde, et anda talle üle oma lahkumisavaldus," ütles peapiiskop, lisades, et kohtub paavst Franciscusega lähipäevil.

Lyoni peapiiskop ütles ka, et tunneb ohvritele kaasa ja palvetab nende eest. 

Barbarin mõisteti süüdi selles, et ta teavitanud politseid preestrist, kes 1980. ja 1990. aastatel väidetavalt oma kuritegusid sooritas. 

Barbarin teadis ahistamisjuhtumitest alates hiljemalt 2010. aastast ning pärast 2015. aastat üritas ta skandaali varjata Vatikani korraldusel, ütlesid ohvrid kohtuistungil. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: