USA lükkas Hiina kaupadele tollitariifide tõstmise edasi

USA president Donald Trump teatas pühapäeval, et Ühendriigid lükkavad edasi Hiina kaupadele tollitariifide tõstmise. Trumpi sõnul on otsuse taga märkimisväärsed edusammud kaubanduskõnelustel.

"Mul on heameel teatada, et USA on teinud märkimisväärseid edusamme kaubanduskõnelustel Hiinaga, mille seas intellektuaalomandi kaitse, tehnoloogiavahetus, põllumajandus, valuuta ja mitmed teised teemad," kirjutas Trump sotsiaalmeedias.

USA president ütles juba reedel, et kaubandustippkohtumine Hiina liidri Xi Jinpingiga toimub ilmselt järgmisel kuul ning kiitis kaks päeva kestnud "väga häid kõnelusi".

Läbirääkimisi pikendati pühapäeva õhtuni, et ametiisikud jõuaksid kokku leppida enne järgmisel nädalal kukkuvat tähtaega, mil Ühendriikide imporditollid peaksid järsult tõusma.

Kuid Trump andis juba siis märku, et võib tähtaega tariifide tõstmiseks enam kui 200 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele edasi lükata.

Ka Xi ise näis olevat meelestatud optimistlikult kirjas, mille edastas Trumpile Hiina läbirääkimisdelegatsiooni Liu He.

Hiina president väljendas lootust, et kõnelusi peetakse vastastikku lugupidavas ja koostöövalmis õhkkonnas, mille tulemusena võidavad kõik ja jõutakse mõlemapoolselt kasuliku kokkuleppeni, vahendas Hiina riigitelevisioon.

Üksikasju edusammude kohta seitsmekuises kaubandussõjas on endiselt siiski napilt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: