USA rahandusminister nimetas kaubanduskõnelusi Hiinaga tulemuslikeks

{{1550223060000 | amCalendar}}
Vasakult: Steven Mnuchin, Robert Lighthizer ja Liu He Pekingis.
Vasakult: Steven Mnuchin, Robert Lighthizer ja Liu He Pekingis. Autor/allikas: AP/Scanpix

USA rahandusminister Steven Mnuchin nimetas reedel tulemuslikeks Hiinas peetud kahepoolseid kaubanduskõnelusi, mis lõppesid ilma, et oleks mingeid märke konkreetsetest edusammudest.

Mnuchin kirjutas Twitteris, et temal ja USA kaubandusesindajal Robert Lighthizeril olid tulemuslikud kohtumised majanduse eest vastutava Hiina asepeaministri Liu Hega. 

USA president Donald Trump viitas sel nädalal, et on valmis leppele jõudmise tähtaega 1. märtsist kaugemale lükkama, juhul kui sellele lähedale jõutakse.

Washington peatas detsembris kolmeks kuuks Trumpi kava suurendada imporditolle 200 miljardi väärtuses Hiina kaupadele praeguselt kümnelt 25 protsendile, et anda aega läbi rääkida.

Praeguseks on maailma kaks suurimat majandust kehtestanud üksteisele kokku üle 360 miljardi dollari väärtuses imporditolle, rõhudes nende riikide tootmissektorit ja maailmaturgu.

USA nõuab, et Hiina teeks laiaulatuslikke muudatusi oma kaubandustavades, mis on Ühendriikide silmis ebaõiglased. Eriti puudutab vaidlus USA tehnoloogia ja intellektuaalomandi vargust ja piiranguid Hiinas äri tegevatele firmadele.

Peking on nõustunud suurendama USA kaupade ostmist, kuid ilmselt ollakse vastu tööstuspoliitika olulisele muutmisele ja riigiabi vähendamisele.

Rahvusvaheline Valuutafond hoiatas pühapäeval globaalse majandustormi eest, kui suurriigid kaubandustüli ei lahenda.

Valge Maja: kaubanduskõnelustel Hiinaga tehti edusamme

Pekingis sel nädalal toimunud USA-Hiina kaubanduskõnelustel tehti edusamme, teatas Valge Maja reedel ja kinnitas kõneluste jätkumist järgmisel nädalal Washingtonis.

"Need üksikasjalikud ja pingsad kõnelused viisid edasiminekuteni kahe osapoole vahel," teatas Valge Maja pressiosakond.

"Siiski on veel palju tööd ees. Osapooled jätkavad tööd lahtiste küsimuste kallal enne 1. märtsi tähtaega, pärast mida tõstetakse 10-protsendist tollimaksu teatud Hiinast imporditud kaupadele," lisati teates.

Meedia: USA-Hiina kaubanduskõnelused jätkuvad järgmisel nädalal USA-s

USA ja Hiina kaubanduskõnelused jätkuvad järgmisel nädalal Washingtonis, teatas Hiina riiklik uudisteagentuur reedel.

Agentuuri Xinhua reedesele uudisele eelnesid kaks päeva kõnelusi Pekingis, mis olid viimased plaanilised kõneluse enne 2. märtsi tähtaega.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: