Peskovi tütar töötab Kremli-meelse prantsuse eurosaadiku meeskonnas

Foto: TASS/Scanpix

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi tütar Jelizaveta Peskova töötab praktikandina Euroopa Parlamendis prantslasest eurosaadiku Aymeric Chauprade'i meeskonnas.

Raadio Vaba Euroopa kirjutab, et 21-aastasel Peskoval on oma töö tõttu ka laialdane ligipääs Euroopa Parlamendi dokumentidele ja tööprotsessile.

Euroopa Parlamendi liige Chauprade kuulus aastani 2016 Marine Le Peni erakonda Rahvusrinne, kuid rajas erimeelsuste tõttu oma poliitilise liikumise Les Français Libres. Chauprade on pälvinud tähelepanu sellega, et on sarnaselt Le Penile kiitnud Venemaa välispoliitikat, sealhulgas Krimmi annekteerimist ning annekteerimise ajal viibis ta Moskva korraldatud nn referendumil "välisvaatlejana".

Peskova nimi on kirjas nii Chauprade'i ametlikul Euroopa Parlamendi veebilehel ning eurosaadik ise kinnitas samuti Peskova kuulumist tema meeskonda.

"Preili Peskova on tõepoolest Venemaa Föderatsiooni olulise isiku tütar, kuid tudengina ei ole tal vähem õigusi kui teistel noortel, kes oma õpingute raames praktikat sooritavad," selgitas Chauprade vastuseks saadetud e-kirjas.

Samuti rõhutas Chauprade, et Peskova ei tööta hetkel Venemaal ei riigiametis ega erasektoris ning seetõttu pole selles küsimuses ka mingit huvide konflikti ja kõik dokumentatsioon on ametlik ning korrektne. AFP-le ütles eurosaadik ka seda, et Peskoval pole võimalik parlamendikomisjonide kinnistel istungitel osaleda, samuti polevat tal ligipääsu konfidentsiaalsetele dokumentidele.

Raadio Vaba Euroopa märgib, et Peskova näol on tegu järjekordse näitega, kuidas Venemaa poliitilise eliidi järeltulijad elavad ja õpivad lääneriikides, mida nende vanemad ametlikes avaldustes regulaarselt ründavad ja kritiseerivad.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: