Eesti Raudtee lõpetas ennetähtaegselt Tartu vaksalihoone rendilepingu

Eesti Raudtee otsustas ennetähtaegselt lõpetada Tartu raudteejaama rendilepingu. Hoone haldaja sõnul ettevõttel selleks õiguslikku alust ei ole.

Tartus astub rongile või rongilt maha aastas rohkem kui pool miljonit inimest. Suur osa neist veedab aega ka vaksalihoones, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti Raudtee pidi lepingu järgi olema vaksalihoone rentnik 2031. aastani, nüüd aga soovib ettevõte lepingu ennetähtaegselt üles öelda, kuna firmal puudub hoone järele vajadus.

Hoone haldaja sõnul võib selline otsus tähendada raudteejaama sulgemist juba enne selle aasta lõppu.

"Meie oleme selle ka enda juristidega läbi analüüsinud ja jõudnud järeldusele, et lepingu sõlmimise hetkest, kuni nendepoolse kõne all oleva avalduse tegemise hetkeni tegelikult ei ole reisirongi liikluses olnud selliseid ümberkorraldusi, mille põhjalt võiks öelda, et selle jaamahoone järele vajadus puudub. Eeskätt me sooviks näha seda, et Eesti Raudtee ise mõistab, et nendepoolne selline avaldus ei ole päris kohane," ütles Lõuna Varahalduse esindaja Kaspar Kokk.

"Eesti Raudtee ei näe vajadust sellele hoonele, sest ligipääs perroonidele on olemas nii Tartu vaksali vasakpoolsest küljest kui ka parempoolsest küljest," selgitas Eesti Raudtee taristudirektor Kaido Aettik.

Ta kinnitas, et inimeste jaoks ei muutu antud olukorras midagi ja jaamahoonet kinni ei panda. Loodetavasti võtab jaamahoone rendilepingu enda kanda Elron.

"See rendileping on enne 2013. aastat sõlmitud ja alles 2013. aastal jagati taristuettevõte ja operaator eraldi ettevõteteks. Täna, kus me oleme üle vaatamas kõiki selliseid nn habemega asju, on ka antud teemad päevakorras," ütles Aettik.

Kaspar Kokk ütleb, et seni ei ole jaamahoone vastu keegi peale Eesti Raudtee huvi tundnud ning jaamahoone tulevik on lahtine.

Kui jaamahoonele uusi kosilasi peaks tekkima, ei välista Kokk ka hinnatõusu.

Elronist kinnitati aga "Aktuaalsele kaamerale", et läbirääkimisteks ollakse igati valmis ning jaamahoone sulgemist inimesed kartma ei pea.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: