Sisekaitseakadeemia uus Narva õppekeskus avatakse ka kohalikele elanikele

Foto: Twix

Narvas sõlmiti sisekaitseakadeemia uue õppekeskuse hoone ehitusleping. Hoonet hakkavad koos akadeemiaga haldama politsei- ja piirivalveamet ning Tartu ülikool.

Tuleval aastal valmivas õppekeskuses saavad praktikal käia kuni 400 kadetti ning politseiametnikku. Õppekeskuse ühiselamu lahendab Tartu ülikooli Narva kolledži tudengite majutusprobleemi, sest vana ühiselamu on täielikult amortiseerunud. Linnaelanikud saavad õppekeskuses sportimas käia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ehitus läheb maksma 15,4 miljonit eurot, hoone ehitab arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks kavandi järgi AS Nordecon.

"Eks Narva hoone oligi mõnes mõttes meie õppetsüklis puuduv lüli. Kui arvestada, milliste elukutsetega sisekaitseakadeemias tegemist, siis selle suure osakaalu moodustab praktika. Ja kus praktika võikski paremini toimuda, kui Eesti alguse ja Euroopa Liidu alguse kohas Narva linnas, kus nii maksu- ja tolliametnikud kui ka piirivalvurid saaksid enda oskusi lihvida," rääkis sisekaitseakadeemia rektor Marek Link.

"Tegelikult on maja üsna kompleksne. Lisaks õppekeskusele on ka siin spordihoone, mis on ju ka avatud Narva elanikele endile, bassein, tõepoolest, on tulemas kaheksarajaline ja kõik kokku on ta õppekeskus ja ka narvakatele väga tähtis spordikeskus," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: