Sisekaitseakadeemia Narva keskuse ehitamiseks kulub kavandatust rohkem raha

Foto: ERR

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse hind tõusis pärast eskiisprojekti põhjal tehtud esimest hinnakalkulatsiooni 1,7 miljoni euro võrra. Õppekeskuse rajamiseks kulub praegustel andmetel 17 miljonit eurot.

Sisekaitseakadeemia nõunik Peeter Tambu ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Narva õppehoone täpset hinda ei tea praegu veel keegi. Esimesed hinnakalkulatsioonid tehti selle aasta mai lõpus valminud eskiisprojekti alusel.

"Need hinnakalkulatsioonid on tegelikult esimest korda läbi arvutatud hind ja see eeldatav maksumus on tõesti 1,7 miljonit eurot suurem," lausus ta.

Mullu kevadel prognoositi Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse hinnaks veidi üle 12 miljoni euro. Tambu sõnul arvutati hoone maksumus toona lühikese ajaga Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi keskmise ruutmeerihinna alusel. Sügisel otsustas valitsuskoalitsioon, et hoonesse rajatakse varem kavandatust suurem ujula ning hind tõusis veel kahe miljoni euro võrra.

Eskiisprojekti alusel valminud hinnakalulatsioon tõi sellele lisaks veel 1,7 miljonit ning Narva õppekeskuse nüüdne hind on ligi 17 miljonit eurot.

"See hind võib muutuda suuremaks, see hind võib muutuda väiksemaks, tegeliku hoone maksumuse saame me ikkagi teada alles pärast ehitushanke lõppu," tõdes Tambu.

Raha õppekeskuse ehituseks on reserveeritud riigieelarve reservis. Tambu sõnul näitab ehitushange, kui palju sellest summast kasutada tuleb. Õppekompleks valmib 2020. aastal.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: