Ratas: teen kõik, et Keskerakond oleks järgmises koalitsioonis

Keskerakonna esimees ja ametis olev peaminister Jüri Ratas ütles, et teeb kõik selle nimel, et Keskerakond oleks järgmises koalitsioonis ja võimalikult tugevalt esindatud. Ratas ei välistanud, et uus võimuliit võib sündida ka valimiste võitjata.

"Muidugi," ütles Ratas vastuseks küsimusele, kas Keskerakond on valmis minema koalitsiooni, kui jäädakse valimistel Reformierakonna järel teiseks.

Ratas ei soovinud prognoosida, kes panevad kokku järgmise valitsuse.

"Ma ei ennusta, ma pean tegutsema selle nimel, et Keskerakond oleks võimalikult heades positsioonides järgmises koalitsioonis."

Samas märkis Ratas, et pole välistatud ka selline olukord, kus valimiste võitja ei suudagi koalitsiooni kokku panna. "Seda on ju Eestis varem juhtunud."

Keskerakonna kella 23 seisuga 25 mandaati kommenteerides ütles Ratas, et tõenäoliselt kasvab mandaatide arv veelgi ja tulemus võib olla üsna sama, mis praeguses riigikogus ehk 27 kohta.

Reformierakonna küsitlustes prognoositust suuremat edu seostas Ratas sellega, et Reformierakond oskas hästi kõnetada neid valijaid, kes eelistavad valida elektrooniliselt.

Samas tunnistas Ratas, et Keskerakonna jaoks oli probleem see, et valimisaktiivsus jäi nende põlistes kantsides Ida-Virumaal ja Tallinnas madalamaks.

"Eks me peame tulemuste selgudes analüüsima, miks see nii läks. Võibolla kanti kohaliku tasandi frustratsioon üle riigikogu valimistele."

Ratas tunnistas, et praegune Keskerakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna võimuliit ei saaks uues parlamendis 51 kohta. Positiivse poole pealt tõi Ratas välja, et Isamaa kogub oluliselt parema tulemuse, kui näitasid kolme-nelja kuu eest küsitlused.

Keskerakonna valimisprogrammi ideoloog, peaministri büroo juhataja Tanel Kiik lisas, et isegi kui Keskerakond peaks jääma valimistel Reformierakonnale alla, ei näe ta põhjust, et Ratas peaks erakonna esimehe ameti maha panema.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: