Tallinn loodab tavapärase bussigraafiku taastada märtsi lõpuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Linnatransport loodab kuu lõpuks taastada tavapärase bussigraafiku.

Alates veebruarist on mitmel Tallinna bussiliinil hõredam graafik, sest 11 liinil reisijaid vedanud MRP sattus rahalistesse raskustesse ja ütles linnaga sõlmitud lepingu üles, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Et MRP 11 liini üle võtta, pidi Tallinna Linnatransport leidma kiirkorras 55 bussi ja 120 bussijuhti. Tänaseks on leitud 90 bussijuhti ning lisaks on linn sõlminud kahe ettevõttega lepingu 38 kasutatud bussi rentimiseks. Mõne nendest 38 bussist on Linnatransport juba kätte saanud, ülejäänud saabuvad kuu jooksul.

Üks lepingupartner on liisingufirma, kellelt liisitud busse kasutas varem MRP. Teine lepingupartner on busside maaletooja.

Kuigi endiselt on puudu 17 bussi, lubab linn siiski märtsi lõpuks kõikidel liinidel endise graafiku taastada. Nimelt saab Tallinna transpordifirma lühiajaliselt läbi ajada ka nii, et võtab kasutusele varubussid, mis muidu asendavad remonditavaid busse.

Tallinna Linnatransport otsustas bussid rentida, sest plaanib lähiaastail osta kuni 300 uut gaasibussi.

"Me otsustasime, et me osta neid busse, vaid võtame neid 24 kuuks rendile. Ja praegu on kahe ettevõttega, kes meile neid tarnib, juba leping sõlmitud, kolmandaga oleme sõlmimisfaasis. Meil busside vastuvõtt käib etapiti. Kuna bussid ei ole uued, hanke korras me hangime kuni viie aasta vanuseid busse ja enne vastuvõtmist me tahame veenduda nende tehnilises seisukorras," rääkis Boroditš.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: