Reedest võib Tallinna bussiliiklus MRP Liinide lahkumisega hõredamaks jääda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna ühistranspordis tuleb alates reedest arvestada muudatuste ja häiretega. Rahalistesse raskustesse sattunud bussifirma MRP ütles üles lepingu Tallinna linnaga ning linna ühistranspordifirma peab kahe päeva pärast üle võtma 11 MRP bussiliini.

Linn sai MRP probleemidest teada paar nädalat tagasi ning tänase seisuga ei ole leitud piisavalt busse ja bussijuhte liinide sujuvaks ülevõtmiseks. Pole välistatud, et mõned väljumised võivad üldse ära jääda.

Tallinna linnavõimu hinnangul tuleb igal juhul arvestada muudatustega sõiduplaanides ja liinide trajektoorides, välistatud pole ka osade väljumiste ärajäämine.

Busssiliinide ülevõtmise ajaks on suletud liin nr 19, seda asendavad teised samas piirkonnas sõitvad bussid. Tallinna Linnatranspordi juhi Deniss Boroditš sõnul kestab üleminekuperiood kuni kaks kuud, kuid esialgu peab bussipark ise rakendama tööle kõik oma tagavarad.

"Stardime me olemasoleva ressursiga, rakendades kõik, nii olemasolevad tehnilised kui ka inimressursid. Sellega me suudame üldmahus katta 95,3 protsenti. Selle jaoks muudetakse ka graafikut, mis lähevad üles nii internetti kui ka bussipeatustesse ja nüüd selle sajaprotsendilise mahu täitmiseks on meil vaja täiendavat veeremit, täiendavat personali. Veeremilepingud on sõlmimisel, kuni 55 bussi tuleb liinile, samamoodi ka inimestega - väga palju inimesi on juba tööle vormistatud," ütles Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Deniss Boroditš.

Sellel nädalal peaks liinidele lisanduma viis bussi ning ka järgmisel nädalal veel viis bussi. Kui palju bussijuhte vajalikust 120 värbamiskampaaniaga leitud on, ei soovinud Boroditš öelda, viidates, et need arvud muutuvad iga päev.

Tallinna tranpordiamet rõhutas, et tegu pole tavapärase olukorraga, sest paar nädalat tagasi eeldati, et MRP Linna Liinid teenindab liine veel 2,5 aastat. Nüüd on vaja linnal leida selleks perioodiks eelarvest kuus miljonit eurot.

"Kui me oleme need bussid saanud kasutusrenti selles koguses, mis meil vaja on, siis kuulutatakse välja riigihange ka uue veeremi soetamiseks, nii et tegelikult see, mis täna toimub, on ajutine nähtus," ütles Tallinna transpordiameti juht Andres Harjo.

Tallinn soetab juba ühe väljakuulutatud hankega aasta lõpuks sada uut gaasibussi. MRP liinide teenindamiseks hangitakse uued bussid paari aasta jooksul.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: