Tules osaliselt hävinud Nurmiko aiand alustas taas tööd

Uusaastaööl osaliselt tules hävinud Nurmiko aiand alustas jälle tööd, avades ühe kasvuhoone ja poe.

Praeguseks on aiandi mahust taastatud umbes pool, täielikuks taastamiseks kulub vähemalt aasta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ei suuda me pakkuda ühte miljonit suvelille. Suudame 80-protsendiliselt toota oma tulbid, suvelillest on meil ainult amplid ja begooniad. Tegelikult ikka üks kolmandik me suudame, kaks kolmandikku jääb puudu," rääkis Nurmiko juhatuse liige Pille Ungerson.

Nurmiko asutaja Jaak Ungerson ütles, et kuigi ettevõtte vara on kindlustatud kaheksale miljonile eurole, pole veel selge, kui suures ulatuses kahjud hüvitatakse. Samas kinnitas ta, et plaan on aiandit laiendada ja investoreid kaasata.

"Arvatavalt me peame tegema väheke kaasaegsemalt, et säästa tööjõukulusid, küttekulusid ja selleks me peame ise raha juurde panema. Me vaatame nii investorite, fondide kui muidugi ka meie kodupanga poole, et kuidas me edasi läheme," selgitas Ungerson.

Küsimusele, kas Nurmiko jääb edaspidi perefirmaks, vastas Ungerson, et ta kahtleb selles.

"Meil on 2,5 hektarit ehitusõigust ja tegelikult meie aiandi võimsus oligi planeeritud, et meil on neli hektarit kasvuhooneid," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: