Kessleri sõnul peaksid Rootsi pangad Eesti turule jääma

Kilvar Kessler
Kilvar Kessler Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler ütles intervjuus Bloombergile, et inspektsiooni suurim mure rahapesuskandaalide valguses on, et Rootsi pangad siinselt turult ei lahkuks.

Baltikumi turgu domineerivate Rootsi pankade turult lahkumise risk on inspektsiooni jaoks tähtsaim mure, ütles Kessler Bloombergile.

Swedbanki ja SEB käes on Eesti laenuturust 66 protsenti. Kumbki pank pole viidanud, et kaaluvad regioonist lahkumist.

SEB kõneisik ütles Bloombergile, et firma pikaajaline strateegia Baltikumis tasakaalukalt kasvada on jätkuvalt jõus. Swedbanki esindaja ütles agentuurile, et pank on piirkonnale pühendunud ning näeb seda ühena enda koduturgudest.

Kessleri sõnul teevad Eesti ametivõimud kõik selleks, et kord majja lüüa. Tema sõnul on Eestit viis aastat töötanud kui hullud, et rahapesu vastaseid kaitsemehhanisme tugevdada.

"Praeguse seisuga räägime minevikust," ütles ta agentuurile rahapesukahtluste kohta.

"Räägime ammustest probleemidest," ütles Kessler ja märkis, et ei saa välistada, et ajuti võib üksikuid asju esile kerkida. See ei saaks aga toimuda minevikuga sarnasel skaalal, rääkis ta.

"Kui praegusel ajal näevad olukorra tõttu Rootsi pangad Baltikumi kui kohustust, mitte kui tulutoovat vara, siis on see muidugi Baltikumi jaoks probleem," ütles Kessler.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: