Pelosi kinnitas, et ei toeta president Trumpi tagandamist

Nancy Pelosi.
Nancy Pelosi. Autor/allikas: Joshua Roberts/Reuters/Scanpix

USA esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi, riigi kõige mõjukam demokraat, ütles esmaspäeval avaldatud usutluses esmakordselt avalikult välja, et ei toeta vabariiklasest presidendi Donald Trumpi tagandamist.

"Ma ei toeta tagandamist," ütles Pelosi usutluses päevalehele Washington Post seni tugevaima signaalina, et demokraatide juhtkond kõhkleb tõsiselt ametisoleva presidendi tagandamise protseduuri alustamise üle, mis süvendaks veelgi poliitilist polariseerumist Ühendriikides.

"Tagandamine on riigi jaoks niivõrd lõhestav, et kui just ei juhtu midagi nii mõjuvat, ülekaalukat ja parteideülest, ei arva ma, et me peaksime seda rada mööda minema, sest see lõhestab riigi," lausus esindajatekoja spiiker.

"Ja ta ei ole lihtsalt seda väärt," sõnas Pelosi presidendi kohta.

Jaanuari algul teist korda esindajatekoja spiikriks saanud Pelosi ütles samas, et ei pea Trumpi sobivaks inimeseks presidendiametisse.

Pelosi tõi näiteks demokraadist presidendi Bill Clintoni "piinarikka" tagandamisprotseduuri esindajatekojas 1998. aastal, mis kulmineerus vabariiklaste käes olnud kojas Clintoni tagandamisega, kuid tema õigeksmõistmisega senatis. "See oli riigi jaoks kohutav," ütles spiiker.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: