Muelleri uurimise tulemuste avaldamise üle otsustab justiitsminister

William Barr.
William Barr. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA president Donald Trump ütles kolmapäeval, et lõpusirgel oleva eriprokurör Robert Muelleri niinimetatud Venemaa-sekkumise uurimise tulemuste avaldamise üle otsustab justiitsminister William Barr.

Telekanali CNN andmetel kavatseb Barr uurimise lõpulejõudmisest teatada juba järgmisel nädalal, mille järel saadetakse kokkuvõte sellest kongressile.

Esialgu on ebaselge, millisel määral uurimise sisust avalikkusele räägitakse.

USA senati täiskogu kinnitas eelmisel neljapäeval Barri justiitsministriks. Barr vastutab eriprokurör Muelleri juurdluse eest Venemaa sekkumise suhtes 2016. aasta presidendivalimistesse.

Barr toetas 2017. aasta mais Trumpi otsust vallandada Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor James Comey. Tegemist on keskse teemaga eriprokurör Robert Muelleri juurdluse selles osas, mis puudutab võimalikku õigusemõistmise takistamist presidendi poolt.

Samuti toetas Barr Trumpi üleskutseid alustada juurdlust 2016. aasta demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni suhtes.

Mueller uurib Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Venemaaga ja õigusemõistmise takistamist. Trump on korduvalt nõudnud selle lõpetamist ja väitnud, et Mueller on mehitanud oma meeskonna demokraatide ja nende pooldajatega.

Barr on varem väitnud, et Muelleri meeskond on liiga demokraatide poole kaldu, kuna mitmed sinna kuuluvad prokurörid on parteile annetusi teinud.

Jaanuaris senati õiguskomitee ees toimunud kuulamisel ütles Barr, et ta kaitseb eriprokurör Muelleri juurdlust poliitilise survestamise eest ja laseb selle lõpuni viia. Samuti tunnistas ta, et ei pea Muelleri juurdlust "nõiajahiks" nagu seda on nimetanud president Trump.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: