USA president sarjas värvikalt Muelleri uurimist

Donald Trump.
Donald Trump. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA president Donald Trump sarjas laupäeval taas värvikalt eriprokurör Robert Muelleri Venemaa-uurimist öeldes, et terve riik ootab raportit inimestelt, keda pole kunagi kuskile valitud.

Trump võttis sel teemal sõna konservatiivide CPAC-konverentsil Marylandis.

President tõdes muu hulgas, et Muellerit ja asejustiitsministrit Rod Rosensteini pole eales kuskile valitud.

"Robert Muelleri poolt pole kunagi kuskil hääletatud ega ka seda isikut, kes tema ametisse nimetas," ütles Trump.

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endise direktori Muelleri juurdlus sai alguse 2017. aasta mais peatselt pärast seda, kui president Donald Trump oli vallandanud FBI juhi James Comey.

Mueller uurib Venemaa sekkumist USA 2016. aasta presidendivalimistesse, Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Venemaaga ja seda, kas president takistas 2017. aasta mais Comeyt vallandades õigusemõistmist. Enne eriprokuröri uuris Venemaa sekkumist FBI.

Trump on korduvalt nõudnud selle lõpetamist ja väitnud, et Mueller on mehitanud oma meeskonna demokraatide ja nende pooldajatega.

"Ootame nüüd siis seda lõplikku raportit ja siis saame teada, kellega meil on tegemist. Ootame raportit inimestelt, keda pole valitud valimistel," jätkas president.

"Määratakse valed inimesed mõnedesse ametitesse ja need isikud, kes ei tohiks seal olla, jäävad nendesse ametitesse pikaks ajaks ja järsku üritavad nad sind kukutada mingi jama põhjal," lisas Trump.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: