Simson: kütuseaktsiisist peaks 75 protsenti minema teehoidu

Keskerakonna aseesimees Kadri Simson ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et EKRE, Isamaa ja Keskerakond lepivad ilmselt kokku kütuseaktsiisi laekumise sidumise teehoiuga.

Simson jõudis teehoiu rahastamise teemani, kui ta rääkis kolme erakonna valimisprogrammides olevast lubadusest ehitada neljarajaliseks põhimaanteed kolmel suunal.

"Me ei rääkinud ainult neljarajalistest, rääkisime ka kruusateedest, rääkisime kohalike omavalitsuste teede rahastamisest. Ja tegelikult laias laastus rääkisime ka sellest, et kütuseaktsiisist 75 protsenti peaks minema tagasi teedesse, nii nagu ta oli aastani 2015," ütles Simson.

Põhimaanteese neljarajaliseks ehitamise tarbeks ei kardeta Simsoni sõnul ka laenu võtmist.

"Jah, see on rahamahukas tegevus. Aga tänaseks kõik nendivad, et kui see raha oleks leitud kümnend tagasi, siis oleks need teed valmis ja märksa odavamalt. Iga möödalastud aasta seda hinda ainult tõstab ja loomulikult on seal ka liiklusohutuse küsimused," lausus ta.

Simson lisas, et taristuprojektide osas on laual väga palju erinevaid suuri projekte ja see milleks kõigeks raha jätkub ja kui kiiresti need projektid ellu viidakse ei ole veel selge.

"Kas kõik unistused ja valijatele antud lubadused on teostatavad, selleni me jõuame siis kui meil on täpsed riigieelarve kulude arvutused laual ja see ei juhtu lähipäevadel, sest siin on vaja spetsialistide põhjalikku läbiarvutust ja abi. Paraku ma arvan, et kõik, mida me soovime ja mida kolm erakonda on lubanud koheselt kindlasti ei ole tehtav. Riigieelarvel on omad piirid ees isegi siis kui me suurteks taristuprojektideks võtame laenu," selgitas Simson.

Simson: kui viimane peatükk on kokku lepitud, siis enam tülli ei minda

Simson nõustus saatejuht Mirko Ojakiviga, kes ütles, et kui ennem kui kõik ei ole kokku lepitud, pole miski kokku lepitud.

"Nii see koalitsiooniläbirääkimistel tõepoolest on. Kui viimane peatükk sisu poolest on kokku lepitud, siis võib enam-vähem aimata, et erakonnad ei lähe enam tülli ka ametikohtade jaotamise pärast," lausus Simson.

"Me visalt, aga siiski liigume edasi. Samas pole mõtet selliseid poolikuid ühisosasid iga päeva õhtuks lauale laotada. On ka päris märkimisväärseid kokkuleppe punkte, mida praegu pole veel saavutatud ja mida ei saa saavutada enne kui me teame, et riigieelarves on selleks vahendid," rääkis Simson.

Eilsed koalitsioonikõneluste teemad oli tööturu, maksude, ettevõtluskeskkonna ning transpordi ja taristu küsimused.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: