Helme: koalitsioon taastab piirivalve ja kaotab immigratsioonikvoodi

{{1552752780000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

EKRE aseesimees ja Riigikogu liige Martin Helme andis sotsiaalmeedias teada, et laupäeval lepiti koalitsioonikõneluste käigus kokku EKRE valimislubadustes olnud piirivalve taastamises ja immigratsioonikvoodi kaotamises. Kooseluseadust hakatakse arutama järgmisel nädalal.

Võimuliidu moodustamise läbirääkimisi pidavad Keskerakond, EKRE ja Isamaa arutasid täna, kuidas suurendada rahvaarvu ja siseturvalisust. Korrati üle, et Eesti ei ole nõus Euroopa Liidu poolt kehtestatavate immigratsioonikvootidega. Kvoodiküsimust arutatakse ka järgmisel nädalal.

Martin Helme tõdes laupäevaste kõneluste järel oma postituses, et kokkulepituga võib väga rahul olla.

"Esiteks lepiti üheselt kokku, et immigratsioon jääb edaspidi täielikult Eesti kontrolli alla, mingeid kvoote ei tule! Lisaks lepiti kokku nii piirivalve taastamises (eraldi struktuur ja oma eelarve, reservi loomine), kui tagasirände soodustamises," teatas Helme.

Kooseluseaduse juurde tulevad potentsiaalsed koalitsioonipartnerid järgmisel nädalal.

Koalitsioonikõneluselt lepiti ka kokku, et tõstetakse lastetoetusi, kuid esialgu pole veel teada, kui suureks kujuneb lastetoetuste kasv.

Siseturvalisusest rääkides ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et kohalike omavalitsuste korrakaitseüksused saavad tulevikus suuremad volitused avaliku korra tagamiseks. Ratas lisas, et loodav koalitsioon seisab vastu illegaalsele immigratsioonile.

"Me leppisime kokku, et politsei ja piirivalve ameti alla tuleb oma struktuuri ja oma juhtimisega tugevdatud piirivalve, mis tähendab ka seda, et me soovime läbi sisekaitseakadeemia neid õppimisvõimalusi laendada. Ja rääkisime ka sellest, et uue niisuguse mehhanismina tuleks luua selline kriisi kiirreageerimise võimekus," kommenteeris Ratas "Aktuaalsele kaamerale".

"Põhimõtteliselt kõik need arutelud, mida me ka nendes üksikküsimustes tegime, kõik need leidsid põhimõttelist üksmeelt ja selles mõttes ma arvan, et me võime täielikult rahul olla," lisas ka EKRE esimees Mart Helme.

"Täna ju tegelikult siseturvalisuse valdkonnas Eesti elanikkond ausalt öeldes väga oma südant ei valuta. Uuringud näitavad, et vaid kolm protsenti elanikkonnast, kes tunneb muret või tunneb ennast ohustatuna kuidagi kuritegevusest. Kui me selle taseme suudame ka pikemas perspektiivis säilitada, siis riik on oma ülesandega väga kästi hakkama saanud," ütles Isamaa eestseisuse liige Raivo Aeg.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: