Kolm erakonda jõudsid kokkuleppele spordi, kultuuri ja noorsootöö punktides

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa konsultatsioonidel leiti, et enam tuleb toetada noorte liikumisharrastusi ja Eesti tippsporti, tagada huvihariduse kättesaadavus ning edendada rahvuskultuuri nii kodus kui ka välismaal, teatas Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi.

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul oli spordi, kultuuri ja noorsootöö arutelu väga mahukas ning erinevaid ideid nendes valdkondades oli erakondadel mitmeid. Keskerakonna esimees tõi spordi alapeatükist välja, et võimalik koalitsioon soovib senisest enam toetada Eesti Olümpiakomitee programmi "Team Estonia", mis tugevdab meie tippspordi taset ning tagab sportlastele vajalikud tugiteenused.

Spordivallas räägiti ka ujumisõpetuse riiklikust rahastamisest ning treenerite rahastamisest. "Aktuaalne kaamera" küsis, kas täidetakse Isamaa ja Keskerakonna valimislubadus loomeinimestele sotsiaalsete garantiide pakkumise kohta.

"Jah, oli küll juttu ja selles me leppisime ka kokku, et loomeinimestele sotsiaalsete garantiide süsteemi me muudame, suurendame, muudame paindlikumaks, et ka need inimesed, kel ei ole nii-öelda järjepidevat ja püsivat sissetulekut, vaid see on väga ajutise iseloomuga ja heitlik. Et neil oleks võimalik saada alalist ravikindlustust ja muud sotsiaalset garantiid samuti," vastas Helir-Valdor Seeder.

Jüri Ratase sõnul tuleb rohkem tähelepanu pöörata laste ja noorte igapäevaste liikumisharjumuste tõstmisele. "Selleks jätkame muu hulgas ujumisõpetuse algõpet ning soovime koostöös kohalike omavalitsustega rajada Eesti eri piirkondadesse aastaringselt kasutatavaid multifunktsionaalseid spordiväljakuid, sealhulgas jalgpalli sisehalle," rääkis Ratas.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder sõnas, et tänasele emakeelepäevale sobilikult peatuti pikemalt eesti keele hoidmisel ja arengul, samuti laiemalt rahvuskultuuri tutvustamisel nii meil kui ka mujal maailmas.

"Eestil on palju pakkuda ning tahame, et meie rahvuskultuur jõuaks senisest enam ka välismaale. Selleks soovime kaasata võimalikult palju mujal riikides elavat eestlaste kogukonda," selgitas Seeder. Kokku lepiti Isamaa juhi sõnul muu hulgas ka selles, et riiklikult oluliste ajaloo- ja kultuuriobjektide renoveerimist tuleb kiirendada ning kaasajastada muinsuskaitsenõudeid.

Räägiti ka koori- ja rahvatantsujuhtide finantseerimisest. Keskerakonna aseesimees Mailis Reps ütles, et kultuuritöötajate palgateema arutati läbi.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul peab noorsootöös keskenduma rahvuslikule kasvatusele, nimetades noorkotkaid, kodutütreid ja teisi noorteorganisatsioone.

"Räägitakse väga palju lumehelbekestest, aga me peame andma noortele praktilisi oskusi ja kasvatama neist Eesti patrioote," ütles Helme.
Jõuti kokkuleppele, et toetada tuleb isamaalise kasvatusega tegelevaid noorteorganisatsioone ja laiendada laste võimalusi osaleda suvelaagrites ja õpilasmalevates.

Samuti lepiti kokku noortevolikogude ja noorteühenduste rolli tõstmisel ühiskonnas ja peetakse oluliseks noorte suuremat kaasatust riigielu juhtimisse. Erakonnad jõudsid kokkuleppele ka selles, et tuleb toetada puuetega noorte võimalusi osaleda huviringides, noortekeskuste tegevustes jt noortele suunatud tegevustes.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: