Kohus karistas pearabi solvanud meest arestiga

Kaader mupo videost.
Kaader mupo videost. Autor/allikas: mupo

Teisipäeval määras kohus Eesti pearabi solvanud mehele karistuseks kaheksa päeva pikkuse aresti.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava teatas, et pühapäeval kinni peetud 27-aastasele mehele, kes solvas pearabi, määras kohus karistuseks kaheksa päeva aresti.

Politsei sai 16. märtsil teada, et Tallinnas solvati sünagoogi kõndinud pearabi.

Järgmisel päeval pidasid korrakaitsjad Tallinna kesklinnas asuvas kaubanduskeskuses kinni 27-aastase mehe, keda on varem karistatud erinevate süütegude eest.

Teisipäeval toimunud istunguil määras kohus mehele karistuseks kaheksa päeva aresti avaliku korra rikkumise ning narkootilise ja psühhotroopse aine tarvitamise eest.

Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit sõnul alustati menetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb vaenu õhutamist.

"Seaduses on vaenu õhutamise eelduseks, et kutsutakse üles vihkamisele ja vägivallale, millega kaasneb oht kellegi elule, tervisele või varale. Kuna selle juhtumi puhul puudus üleskutse ja seega reaalne oht, siis kvalifitseerimise väärteo ümber avaliku korra rikkumiseks ning kohus nõustus sellega," ütles Saarniit.

Munitsipaalpolitsei ameti avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt on varem selgitanud, et pearabi puudutanud intsident leidis aset mupo bussi ees enne Paberi trammipeatust, kui mupo piletipatrull oli sunnitud vormistama trahvi trammis piletita sõitnud mehele.

Mees viidi trammist maha ja hakati trahvi vormistama. Samal ajal läks mupo bussi juurest mööda pearabi koos lastega, et ületada teed.

Ka mupo piletikontrolöre ebatsensuursete väjenditega sõimanud mees hõikas pearabi nähes agressiivselt "mida sa juut vahid, ahju lähed".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: