Jahimeeste selts: metssigade arv on Eestis langenud rekordmadalale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Metssead.
Metssead. Autor/allikas: Ove Maidla/Postimees/Scanpix

Jahimeeste ja veterinaarameti esitatud andmete põhjal on keskkonnaamet teinud kokkuvõtte metssigade küttimisest eelmisel jahiaastal. See viitab Eesti jahimeeste seltsi (ESJ) teatel metssigade arvu suurele langusele.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on nii küttimisandmetest kui ka surnuna leitud sigade kogusest selgelt näha, et metssigu on meie metsades väheks jäänud.

"Riigi poolt etteantud küttimismahu täitsime 85 protsendi ulatuses, mis on tunduvalt rohkem kui lootsime," ütles Korts lisades, et prognoositi 70‒75 protsendi suurust küttimismahu täitmist.

"Surm ei võta ka sealt, kus pole ja metssigade arvukuse langust näitab see, et võrreldes eelneva jahiaastaga surnuna leitud isendite arv vähenes rohkem kui neljakordselt. Meie hinnangul elutseb Eesti looduses hetkel 4000‒5000 metssiga," lisas tegevjuht.

Möödunud 2018.‒2019. jahiaastal kehtestas riik küttimiskohustuseks 5575 metssiga. Jahimehed küttisid kokku 4636 isendit, hukkununa leiti 57 ja hukati 32 isendit. Kokku teeb see 4725 metssiga ja kohustuse täitmise protsendiks 85, seisab EJS-i teates.

"Kuna katk ei ole kuhugi kadunud, tuleb meil jätkata küttimist vähemalt juurdekasvu piires ja hoida metssigade arvukus ka järgnevatel aastatel madalal," selgitas Korts. "Praegu oleme saavutanud riikliku tauditõrje komisjoni etteantud metssigade asustustiheduse üks isend 1000 hektari kohta ja katsume seda taset hoida," lisas ta.

Maakondadest kütiti enim metssigu Hiiumaal (1227) ja Saaremaal (774) ning vähim Jõgevamaal (72),  Põlvamaal (118) ja Valgamaal (126). Ainukesena ületas küttimiskohustuse protsendi Lääne-Virumaa, küttides 133 metssiga. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: