Tallinna uue kohtumaja kõrval vedeleb Gonsiori tänava ehitusprügi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna uue kohtumaja kõrval Laagna tee ja Lubja tänava vahelisel alal laiub prügimägi, mis koosneb suuresti Gonsiori tänava remondi käigus tekkinud prahist. Tallinna kommunaalamet soovitas prügi saatuse kohta infot küsida AS-ilt Trev–2 Grupp, ettevõte omakorda suunas küsimusega kommunaalameti poole.

Laagna tee kinnistu T12 kuulub Tallinna linnale ning selle valitseja on Tallinna kommunaalamet. Kontrastina hiljuti valminud kohtumajale näeb kinnistu välja nagu prügimägi: seal leidub teetöödest üle jäänud torusid, liivakotte, tänavakive, euroaluseid, aga ka näiteks üks külmkapp. Gonsiori tänav, mille remondi käigus tekkinud prügi seal seisab, sai valmis juba mullu novembris.

Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik vastas ERR-i küsimusele, kas ja millal on plaanis praht sealt ära viia, et Laagna tee T12 kinnistu on antud kuni 30. aprillini kasutada Gonsiori tänava rekonstrueerimistööde töövõtjale, kelleks on AS Trev–2 Grupp.

Virge Suursoo Trev–2 Grupist ütles prügi äraviimise kohta omakorda, et küsimusele oskab vastata kommunaalamet.

Pealinna üldplaneeringu järgi on see kinnistu liiklusala, kuhu ei ole detailplaneeringut algatatud ning puudub ka kehtiv detailplaneering.

Linnaplaneerimise ameti koordinaatori Margit Loki sõnul on Ülemiste liiklussõlme ja niinimetatud Lõunaväila (Tehnika tänava pikendamine Peterburi teeni) ehitamiseks tehtud projektide raames muu hulgas koostatud lahendusettepanek ühendada Tehnika tänav Laagna teega. Ühendustee kulgeks endise tselluloosivabriku ja Tartu maantee alla rajatava tunneli kaudu.

"Nimetatud ühendustee läbiks Laagna tee T12 kinnistut. Kas ja millal seda ühendusteed rajama hakatakse, ei ole praegu teada," tõdes Lokk.

Ka kommunaalamet kinnitas, et ühendustee ehitamiseks praegu konkreetseid plaane pole.

"Laagna tee ja Tehnika tänava ühendustee rajamine ei kajastu Tallinna linna eelarvestrateegias aastateks 2019-2022," tõdes Reio Vesiallik.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: