Air Livonia tahab takistada Pärnu lennujaama rekonstrueerimist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu lennujaama rekonstrueerimisel on tekkinud takistus, sest kõrvalkinnistu omanik pole nõus lennuvälja kaitsevööndi mõõtmetega ja lubab vaidlustada ka ehitusloa, kui Tori vallavalitsus peaks selle välja andma.

Pärnu lennuvälja lennuraja pikendamise ja terminali uuendamisega ei saa ühe piirinaabri vaide tõttu veel algust teha, seega on küsitav, kas see järgmise aasta suve alguseks valmis saab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praegu on välja kuulutatud lennuvälja liiklusala rekonstrueerimise ja angaari ehitamise riigihange, pakkumused tuleb esitada 26. aprilliks. Millal terminali hange tuleb, ei oska keegi öelda. Lennuvälja piirinaabrit Air Livoniat häirib lennuvälja kaitsevöönd, mis on 500 meetrit lennuraja telgjoonest mõlemale poole.

Tallinna lennujaama juhatuse liige Einari Bambus nenstis, et iga inimene evib oma õigust ja võimalust oma õiguste eest seista. "Meie omalt poolt võime öelda, et meie oma menetlust ilusti jätkame ja püsime täna veel ilusti-kenasti graafikus. Ja kindlasti me proovime leida ka konstruktiivseid lahendusi ka nimetatud härraga Ants Aringoga, kes on meie hea naaber olnud pikki aastaid ja ategelikult oleme ka alustanud juba eeskätt selles valguses, mis puudutab nimetatud kaitsevööndi võimalikku muutmist," rääkis Bambus.

Kaitsevööndis on mitmed tegevused keelatud, küll aga otseselt mitte see, millega tegeleb Air Livonia. Air Livonia kasutab oma kinnistut hakkpuidu ladustamiseks. Pärnu lennuvälja juht Erki Teemägi ütleb, et lendamist see ei sega ja ka lennuameti hinnangul võib selline tegevus jätkuda.

"Ei, nad lendamist ei sega ja ka arvestades tulevast lennutihedust ei jää nad meile mingil juhul ette. Küll aga võivad tekitada väikest tuleohtu ja sellega kaasnevat suitsu, mis on meie lendamiseks segav faktor. Minu teada on lennuametiga sellel teemal räägitud ja otseseid vastuväiteid ei ole. Küll aga ei ole ma kursis, kas on ametlik riskianalüüs tehtud ja kinnitus lennameti poolt tulnud," lausus Teemägi.

Air Livonia omanik Ants Aringo polnud intervjuuga nõus, küll aga ütles, et kavatseb oma õigusi kaitsta nii palju kui võimalik. Ja kui Tori vallavalitsus annab välja ehitusloa, lubas ta selle vaidlustada. Tori vallavanem Lauri Luur ütles aga, et ehitusloa andmisest keeldumiseks puudub neil alus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: