Estraveli omanik ostab enamusosaluse turismifirmas Wris

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Reisiagentuuri Estravel omanikfirma Estravel Holding omandab 75 protsenti turismifirma Wris aktsiatest, selgub konkurentsiametile esitatud koondumisteatest.

Wris AS kuulub läbi valdusettevõtte Aka Holding OÜ Aili Käole. Kägu ostis ettevõtte Vjatšeslav Leedo Holostovi Kinnisvarahalduselt möödunud aasta oktoobris.

Koondumise läbi pääseb Estraveli kontsern ligi soodsamatele hindadele ja hanketingimustele rahvusvahelisel turul tänu kasvavatele reisiteenuste summaarsetele ostumahtudele.

Soodsamad hinnad omakorda võimaldavad koondujatel paremini konkureerida välismaiste reisibüroodega, kelle käes on oluline turuosa tänu piiriülestele ostudele, kuid mis ei kajastu avalikes andmetes ega riiklikus statistikas.

Estraveli juht ning omanik Mark Aivo Takis märgib konkurentsiametile esitatud taotluses, et kodumaiste reisibüroode osakaalu suurendamine Eesti siseturul tooks riigile kasu nii otseste kui ka kaudsete maksude näol, millest riik praegu ilma jääb.

Estraveli konsolideeritud käive oli tunamullu 88,1 miljonit eurot. Wris AS-i müügitulu oli 2017. aastal 12,3 miljonit eurot.

Ettevõtete teatel ei muutu koondumisega seoses kummagi äriühingu tegevus, selle tulemusena ei koondata töötajaid ega ühendata äritegevusi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: