Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leedo jätab taas Holostovi Kinnisvarahaldusest dividendi võtmata

Vjatšeslav Leedo
Vjatšeslav Leedo Autor/allikas: ERR

Suurt hulka Vjatšeslav Leedo ärisid koondava valdusfirma Holostovi Kinnisvarahalduse jaotamata kasum ulatus aasta lõpuga üle 44,1 miljoni euro, ent dividende Saaremaa suurettevõtja firmast ei võta.

Mullu jäi valdusfirma konsolideeritud kasum 650 000 euro juurde, samas kui 2016. aastal ulatus see peamiselt kinnisvaratehingute ümberhindamise tõttu koguni 11,3 miljoni euroni, selgub majandusaasta aruandest.

Jaotamata kasumit oli ettevõttesse juba tunamullu kogunenud 34,4 miljoni euro mahus, ent Leedo ei soovi ka eelmise aasta eest dividende võtta ja suunab teenitu jaotamata kasumisse, mis kasvas seetõttu 44,1 miljoni euroni.

Isegi kui Leedo dividende võtta sooviks, ei saaks ta seda ilmselt teha väga suures summas, kuna raha oli Holostovi Kinnisvarahalduse bilansis eelmise aasta lõpu seisuga vaid 763 000 euro eest. Aasta varem samal perioodil oli firmal raha 1,9 miljonit eurot.

Aruandest selgub muuhulgas, et 2017. aastal omandas AS Holostovi Kinnisvarahaldus osaluse AS-is Saare Erek, mille põhitegevusala on ehitustegevus. Lisaks tegeletakse puitehitiste tootmise, ehitusmaterjalide tootmise ja vahendamisega, puistematerjalide kaevandamise ja müügiga, veoteenuste ja ehitusmehhanismide teenuste pakkumisega.

Holostovi Kinnisvarahalduse kontserni müügitulu püsis suhteliselt samal tasemel kui aasta varem, kasvades 30,76 miljonilt 30,81 miljoni euroni. Samas kasvas müüdud toodangu kulu tublisti, 25,5 miljonilt 30,2 miljonini.

Lõviosa käibest teenis kontsern Eestist, kus müügitulu oli 25,1 miljonit eurot. Üle miljoni euro tulu teenis Holostovi Kinnisvarahaldus ka Austriast, kus tulu oli 4,2 miljonit eurot – aasta varem oli sealse turu panus vaid 1,9 miljonit eurot. Käivet tegi kontsern vähemal määral ka Poolas, Saksamaal, Rootsis, Hollandis ning täpselt 530 euro jagu Soomes.

Tegevusalade lõikes andis suurima panuse müügitulusse reisibüroode tegevus, millest teeniti müügitulu 12,2 miljonit eurot. Selle valdkonnaga tegeleb Holostovi Kinnisvarahaldusele kuulub reisibüroo Wris.

Enda kinnisvara müügist teenis Holostovi Kinnisvarahaldus mullu 5,2 miljonit eurot ja kaubaveost maanteel 5,6 miljonit eurot. Veetranspordivahendite rentimise ja kasutusrendi eest teeniti 1,1 miljonit eurot.

Tõenäoliselt Saare Ereki ostu arvelt teenis kontsern ka 1,2 miljonit eurot kokkupandavate puitehitiste müügist ning 875 000 eurot elamute ja mitteeluhoonete ehitusest. Aasta varem nendest valdkondadest tulu ei teenitud.

Holostovi Kinnisvarahaldusele kuulub rida kinnisvarafirmasid, sealhulgas mitu Compakti nime kasutavat ettevõtet, meediafirma Raadio Kadi, millele kuulub ka kohalik leht Saarte Hääl, reisibüroo Wris ja 51-protsendiline osalus transpordifirmas Sarbuss, lisaks hulk väiksemaid ettevõtteid.

Leedole kuuluvad lisaks veel firmad Saaremaa Laevakompanii, VL Investeeringud, Saare Finants, Saaremaa Mesinikud ja Saare Tennisekeskus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: